[]

Harçsız umuma mahsus pasaport

Türkiye'de öğrenim gören öğrenciler için soruyorum.
25 yaşındakiler alabiliyor mu ?.
Pasaport geçerliliği; pasaportu 24 yaşında şartları sağlarken 10 yıllık aldık diyelim 34 yaşına gelsek de geçerli mi ?. Yoksa 25 dolduğu anda devlet "hele şu 8-9 yıllık harcı versene" diyor mu ?.


 
25 olduğunda bitiyor.


  • cloudybloody  (23.08.19 01:08:30) 
okuduklarımı yanlış hatırlamıyorsam, 24 yaşındaysanız 1 senelik harç muafiyetine başvurabilirsiniz zaten, 10 yıllık harçtan şimdilik muaf edelim bu elemanı sonra isteriz demezler.


  • it oynamis yonca masarasi  (23.08.19 01:20:45) 
Harçsız pasaport 25 yaşı doldurduğun güne kadar oluyor zaten. 24 yaşında alırsan maksimum 1 yolluk yani.


  • hadsafhada  (23.08.19 02:37:19) 
*yıllık


  • hadsafhada  (23.08.19 02:38:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.