Araba tavsiyesi

Hadi bana araba bulalım ne olur??hiç anlamam bu işten...

Küçük yazlık bir kasabada yaşıyorum. Her gün gittiğim yol en fazla 30 km. (gidiş dönüş) yol gideceğim.

Arada yaylaya çıkarım (yollar biraz bozuk)

Küçük çocuk var. Onu kreşe beni işe getirip götürecek bir araç lazım.

Şehir dışına yılda belki 1 kere çıkar.

Mümkünse otomatik (değilse Manuel de kabulum ama acemiyim :/)

Az yakan (lpgli olsa iyi olur Di mi?)

Maksimum 20bin TL civarı ne alabilirim? Sanayi abonesi yapmasın ama beni. Bineyim gideyim.

20 bin çok düşük bi bütçe maalesef :/

hurda araç indirimi bile 15bin olduğu için en dandik arabaların fiyatları 15 bin oldu. diğer güzel arabalar da arttı haliyle. otomatik, sorunsuz araba bu bütçeyle sanki biraz zor.
  • himmet dayi  (22.08.19 14:12:24)
20 binlik arabaya kreslik çocuğumu bindirmezdim

yine de 95-96 model toyota corollalar olabilir
  • cedex  (22.08.19 14:16:00)
Toros

  • garavel  (22.08.19 14:23:31)
rover 214 i alabilirsiniz temiz. hondanin motorunu ve parcalarini kullaniyor. biraz zordur ama temiz ve ucuzdur. 25.000'i zorlarsaniz saglam bi opel vectra 1998 kasa alabilirsiniz isinizi de gorur.

edit: saydiklarimin duz vitesini alacaksiniz, opelin ise 1.6'sindan baska almayin.
  • turbo sadık  (22.08.19 14:24:29 ~ 15:14:22)
Bütçeniz çok düşük. Bu bütçeyle alacağınız araç sanayi abonesi olmaya mahkum. Ya da araçtan çok iyi anlarsınız, çoğu problemini kendiniz çözersiniz. Hiç anlamam dediğiniz için pek mümkün görünmüyor kısacası. Otomatik kriterini çıkartarak Toyota, Mazda, Honda gibi Japon arabalarına yönelin, daha az sorun yaşarsınız.

  • Abdurrahman  (22.08.19 14:39:43 ~ 14:40:10)
sanayi abonesi olmak istemiyorsanız japon alacaksınız, ancak bu fiyata otomatik japon zor. benim için en önemli kriter çocuk, bu fiyata alınacak araçlar 90'lardan kalma (o zaman için nispeten güvenli olan araçlar bile şu an yetersiz sayılıyor.) muhtemelen kaza geçirmiş araçlar olacak ve eskimiş yapılarıyla kaza geçirmemiş olsalar bile artık yeterli güvenliği sağlayamayacaklarından endişe ediyorum.
aklıma toyota starlet geldi, 98 model falan o civarda belki bulunabilir.

  • gkhncnzdgn  (22.08.19 15:04:18)
20 binin üzerine bi yirmi daha bulursanız manuel güzel araba bulursunuz.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (22.08.19 15:06:00)
Eğer zengin değilseniz bu paraya sakın araba almayın. Her türlü dert sahibi olursunuz bir de üzerine çakal sanayi esnafları tarafından çok güzel yolunursunuz. Sonrasında üzerine 20k daha koyup neden iyi bi araba almadım diye pişman olursunuz.

20k yı atın faize taksiye binin. Her türlü daha karda olursunuz.
  • ehti  (22.08.19 15:09:17)
bende 2001 fiat bravo var. camı çerçevesi kliması benzeri aksamlarında sıkıntılar var ama yürüyeninde bir şey yok. cayır cayır gidiyorum. satar mıyım bilmiyorum. belki satarım.

manuel ve lpgli

bu arada bana da o fiyatlara araba alma sanayiden çıkamazsın fln demişlerdi ama öyle olmadı. mesele temizini bulmakta. hiç keyfini bozma
  • cosmicgadin  (22.08.19 15:20:29 ~ 15:23:15)
@ehti: şu reel faiz işini bir öğrenemediniz.

  • bonanza  (22.08.19 15:22:58)
Palio benzinli alırsanız en mantıklısı olur. Yine sanayi abonesi olabilirsiniz ama bir ihtimal can yakmadan tamir ettirebilirsiniz.

  • Trene çelme atan adam  (22.08.19 15:23:02)
1990 model mazda 626 al. klimalı hidrolik direksiyonlu, kolay kolay arıza yapmaz.

  • komando kani var bende  (22.08.19 15:34:06)
hyundai accent 1997-1999 arasi denk getirirsen al. ama temizini bulman lazim. 20 bine bulunur. essege biner gibi bindim daglara ciktim bana misin demedi.

  • alperz  (22.08.19 16:23:18)
hidrolik direksiyonlu brodway 15 bine falan. kucuk yerlerde idare eder. düz vitese mecbur alışacaksınız.

  • kitik  (22.08.19 16:29:53)
Butceti yükseltmen gerekecek zaten.
Yukselttikten sonra accent admira.

  • stavro  (22.08.19 19:46:32)
20lik arabaya binmeyin, akı bokunu ödemez
elinizde kalır satamazsınız da.

  • Corc  (22.08.19 19:48:20)
Az kullanım + şehir dışına yılda bir kez + yayla + 20.000 = Toros

  • grgn  (22.08.19 20:00:31)
@bonanza ne yapsin bahis mi oynasin? 'roool faooozuu ogronomodonoz'

  • ehti  (23.08.19 00:53:26)