[]

Evde kedisi olanlar

Kapı, pencere açık uyuyabiliyor musunuz?
Ben nasıl yapayım? Pencereden falan atlar mı acep? 
Sineklik taktiracaksiniz. Yalnız normal ince sinekliklerden değil; daha sert malzeme ile yapilanlarindan olmasına dikkat edin. Bir de dışarıya doğru değil, içeriye doğru açılan şekilde monte ettirmelisiniz. O zaman rahat rahat kapı, pencere açık uyuyorsunuz.

Bir de bizimki sakin, atlamaz filan diye düşünmeyin sakın; kedi bu, atlıyor. Ablamızın kedisi ki aşırı sakın, yastık gibi bir kedidir, geçenlerde düştü terastan. İki gün sonra ancak bulduk, bayağı hastalanmış ve korkmustu. İyi ki daha büyük bir şey olmadi diye sevindik ama daha yeni yeni kendine geliyor yavrucak. 2 yıldır aynı evde yaşıyor üstelik, hep de açıktı o camlar.

Bizimki de korkak bir kedi ama riske atmıyoruz hiçbir şekilde.
  • fraise  (21.08.19 21:09:06 ~ 21:11:42) 
kedi teli diye söylerseniz pimapenci size seçenekler sunacaktır. mümkünse en sağlamından yaptırın. tel taktırmazsanız kuş/sinek görüp kaçıncı kat olduğuna bakmadan atlar sakatlanır. çevremde kedisi balkondan/pencereden atlamış çok var.


  • slow like honey  (21.08.19 21:14:05) 
Atlar +1

Bizde sineklik yok ama camlar ve balkon kapıları üste doğru açılabiliyor. Biz çözümü öyle bulduk.
  • superfluid  (21.08.19 22:04:34) 
bizim keko geldiği ilk 2 hafta pencereleri üstten açıyorduk daha zıplayamıyor küçük diye. ama bir gün bir sinek peşine her yere zıplarken sineğin cama yaklaşmasıyla oraya da yeltendi. amacı sinek yakalamaktı ama o gün bu gündür camlar kapalıdır. gece yatarken annemin odasıyla bizim odayı kapatıp camları açıyoruz. kendisi salonda ve koridorda takılıyor geceleri.


  • golgi aygıtı  (21.08.19 22:57:30) 
hayır ancak sebep kedi değil inşaat.
çelik sineklik teli. mümkünse açılmayan sabit tel. kedi için yaptırdığınızı söylerseniz hallerderler. ben benim eşşeği defalarca telden aldım. tırnakları takıldığı için armut gibi asılı kalıyordu telde.
evet atlar.
  • tururo  (21.08.19 23:17:23) 
biz evdeki camların hepsini şu üsten açılan zımbırtıdan yaptırdık (vasistas) o şekilde açık bırakıyoruz. kedim iri ve şişman olduğu için arasına sıkışması mümkün değil en geniş yerinden kafası bile geçmiyor :( camı açık bıraksam komple 100% atlar.


  • theseachange  (21.08.19 23:25:04) 
sineklik


  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.08.19 00:37:08) 
atlar, atlamasa da dengesini kaybedip bir gün düşebilir. bizimki çok güven vere vere pervazlarda oturuyordu, bayramda dengesini kaybedip düştü. yaşadığımız stresi anlatmak bile istemiyorum. kesinlikle önleminizi alın.


  • awareim  (22.08.19 10:09:07) 
vasistas ile çözdüklerini söyleyen arkadaşlar lütfen şu yazıyı okuyun: www.hayvanhemsiresi.org


  • yetkili bir abiniz  (01.09.19 21:06:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.