[]

Protein takviyesi

Hangi marka nerden alınmalı ?
 
Optimum Whey alabilirsin, icerik oranlari gayet iyidir. Supplementler.com fiyat olarak uygun, fiziksel magazalari da var, yakininda bulursan kargoyla ugrasma git al derim.

Bu arada bu tozlardan yillarca kullandim, faydasi oldu mu oldu. Ama protein tozuyla insa edilen kas yapisinin bi kaliciligi olmuyor, bu kendimden ve cevremden edindigim kisisel bir gozlem. Bilimsel bi gecerliligi var mi bilmiyorum. Belki hizli gelen hizli gider prensibiyle alakali :)

En ucuz protein tozuna verecegin para 200 lira civari. Bu paraya bi Vestel MixGo ya da muadili bi blender al, icine kefir, lor, muz ve yulaf ezmesi koyup gunluk 2 porsiyon tuket. Tepeleme doldurursan 2 defada takribi 60 gr protein alirsin, ki bu 2 porsiyon protein tozundaki proteine denk. Bu arada lor proteininin biyolojik degeri %100'dur. Yumurta akindan bile kiymetlidir.

Protein tozu almadan once bu soyledigimi bi dene derim.
  • msb  (20.08.19 22:27:18) 
“Ama protein tozuyla insa edilen kas yapisinin bi kaliciligi olmuyor, ”

Bilimsel geçerliliği yok. Vücut protein tozdan mı gelmiş, biftekten mi gelmiş, kanattan mı gelmiş, hatta kendi kasından mı gelmiş bilmez. Protein proteindir.

Ama elbette bifteğin yerini tutmaz.

Hardline wheymatrix çilekli kullanıyorum. Memnunum. Daha önce supplementlerin kendi markasının protein tozunu kullandım ama bunun kadar kaliteli değil gibi geldi.
  • Delay Fuze  (21.08.19 08:39:38) 
oncelikle protein takviyesine ihtiyacın var mi gerçekten onu düşün. Protein takviyesi bir mucize değil, sadece yemekle alamadığın proteini tamamlamak için. Günde ne kadar protein tüketiyorsun? (nerdgettingfit.com)
Eğer gercekten ihtiyacın varsa optimum whey protein isolate en iyisi.

  • coldengelenesinti  (05.09.19 08:42:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.