Sokak hayvanlarına çarptığımızda kasko hasarı ödemiyor mu?

Böyle bir bilgi dolaşıyor nette?

bende kasko değil trafik sigortası ödüyor biliyorum sadece hayvan için değil insanada çarptığınızda geçerli diye biliyorum ama yanlış olabilir

  • baknedicem  (20.08.19 03:10:05)
kasko öder niye ödemesin.
alkol olmasın yeter

  • oz suser  (20.08.19 07:31:47)
Kasko öder tabii ki. Oz suser +1

Trafik sigortası karşı tarafa verdiğiniz zararı öder. Kasko sizin zararınızı karşılar özet olarak.
  • orient blue  (20.08.19 09:36:38)
Kaskoda sokak hayvanı ya da direk ya da ağaca çarptığınızı söylemenize bile gerek yok ki. Sabah kalktım araç bu haldeydi demeniz bile yeterli.

Trafik sigortası için soruyorsanız o zaten sizin hasarınızı ödemez, karşı tarafa verdiğiniz hasarı öder. Poliçeye bakmak lazım hayvanlar ile karışılan kazalarda veterinerlik masraflarını ödeyebilir. Hayvanın aracınıza verdiği zararı ödemez.
  • John Bloor  (20.08.19 12:15:36)
poliçeye zor da olsa ulaştım ve okudum, sadece kemirgen hayvanlara ilişkin bir şey var .

açıkça belirtilen şeyler haricinde en fazla 200 lira öderiz gibi bir ifade var. teşekkürler herkese.
  • kerkük zindanı  (20.08.19 12:22:03)
Kemirgen hayvandan bahsediyorsa trafik sigortası değildir, dediğiniz gibi kaskodur.

Kasko için nereye çarptığınızın önemi yok, her türlü öderler. Ehliyet olsun, alkol olmasın yeter.
  • John Bloor  (20.08.19 12:45:45)
acentayı aradım, istediğiniz serviste yaptırabilirsiniz dedi, yaşadığım şehirde aracımın servisi yok, servisten kasıt özel servisler mi yoksa başka markaların yetkili servisi mi sizce?

  • kerkük zindanı  (20.08.19 14:27:26)
Yetkili ya da özel servis fark etmez, servis olması da önemli değil herhangi bir kaporta cila tamirhanesi de olabilir. Vekalet alıp bu tür işlerle uğraşan bir kaportacı da olabilir, vekalet vermeden ödemeyi cebinizden yapıp hasar ödemesini sigortadan kendiniz de alabilirsiniz.

  • John Bloor  (20.08.19 15:19:34)