Bu cümle doğru mu ya? (İngilizce)

Whether or not learning occurs depends on a variety of factors, including student motivation, effectiveness of presentation of materials, etc.

occurs depends birarada göz ve kulak tırmalıyor. Bu testi çözerken 2.nin cevabı olarak occurs olması gerekiyor diyor: www.englishvocabularyexercises.com

Bana doğru geldi

  • influx  (18.08.19 21:10:23)
Whether or not learning occurs kısmı özne olmuş, çok gelinecek bir şey değil ama Grammarly falan da bir şey demedi

  • salihdt  (18.08.19 21:10:39 ~ 21:10:47)
Doğru. Tavsiyem cümlede önce yüklemi daha sonra da özneyi bulup işaretleyin.

  • ganbatte  (18.08.19 21:27:33)
Özne "learning occurs" ise "depend" nasıl -s takısı alıyor ?

  • Avoiding The Puddle  (18.08.19 21:33:33)
@avoiding, o kısım tekil olduğu için s takısı var. Çoğul değil ki orası.

  • sartresartresartre  (18.08.19 23:02:17)
İki üstteki soruya yanıt: özne "learning occurs" değil.
whether or not learning occurs.
"öğrenmenin gerçekleşip gerçekleşmediği".
yani tekil bir kavram.
simple present tense yani geniş zamanda, he/she/it'in çekimi için -s ya da -es eki alır. tüm özne, "it" aslında.

negatif bir cümle olsa idi, doesn't depend olurdu.

öğrenmenin meydana gelip gelmediği/gerçekleşip gerçekleşmediği.........bağlıdır (bu da sizin "depends").
  • cedilla  (18.08.19 23:07:54 ~ 23:20:22)
cümle doğru fakat kötü yazılmış bir cümle, evet iki fiil yan yana kulak tırmalar.

"learning depends on factors such as (örnekler örnekler)" dense çok daha anlaşılır ve güzel bir cümle kurulmuş olurdu.
  • reavelyn  (19.08.19 00:31:08 ~ 00:31:30)