halkbankası eft işlemi ücreti

yaklasik 5 yildir halkbankasi kullaniyorum, ilk defa bugun eft yaparken 4 kusur lira para kestiler. benimki gibi onceden kesilmeyip simdi eft kesilen var mi? bazi bankalar otomatik odeme talimati verince kesmiyor ancak benimkisi oyle degil. benimkinde otomatik odeme tamilati yoktu. sirket hesabi oldugundan kesmiyorlardi ancak zaten son 3 yildir maasim oraya zaten yatmiyor.
bankanin satilma ihtimali falan mi var? karlari yuksek gosterip satisa cikarbilirler mi?

bir de ek olarak, halkbanktaki kredi kartimin limiti iyi bir seviyede. ben halkbanktaki hesabimi kapatip, ziraatten ya da teb bankasindan hesap acsam acaba ayni limitte kredi karti verirler mi?
eskisi kadar yuksek maas almiyorum maasinin 4 katina kadar mi ne limit veriyorlar ya. benim su anki maasim halkbankasindaki limitin dortte birinden cok daha az. acaba eski karta bakip ayni miktarda acarlar mi? yoksa sadece bordro kurali mi gecerli?
tesekkur ederim.

şimdi ödeme yaptım, kesinti olmadı ama maaş hesabım olduğu içindir.

  • kendi helvasını kavuran zombi  (15.08.19 10:52:00)
Eft için sizden ücret alınmasını alıp, 2 cümle içinde kamu bankası Halkbank'ın satışına bağlayabilmeniz beni hayretlere düşürdü gerçekten.
Eft ücretinin neden alındığının cevabını kendiniz vermişsiniz zaten. Maaş müşterisi olduğunuz dönem almamışlar, şimdi almışlar. Ki zaten bankalar artık acımıyor, çatır çatır alıyor aktarım ücretlerini.

Aynı limitte vermezler büyük ihtimalle. Aylık gelirinizi sorar, ona göre verirler. Durumunuza göre de kademeli yükseltirler.
  • cay koy geliyorum  (15.08.19 10:52:40)
@cay koy geliyorum, 3 yildir hatta agustos ayi da olmus 3.5 yildir. sirketim bu banka ile calismadi. 3.5 yildir baska banka ile calisiyoruz calisiuyorum, 3.5 yil kesilmedi, simdi kesildi mi demeliyim. ki oyle gosteriyor ilginc sekilde. bankayi aradim temmuz ayindan itibaren herkes kesiyoruz politikamiz bu yonde degisti dedi. ( cogu musteri temsilcisi pek hakim degil cok guvenilmez zaten de) kendi helvasini kavuran zombi'den kesmemisler.

neyse yapacak bir sey yok. tesekkur ederim.
  • dionisis  (15.08.19 11:01:13)
Benden de ilk kez geçen ay kestiler daha önce uzun bir süre ücretsiz kullanmıştım.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (15.08.19 11:28:09)
kuveyttürk'ü 10 senedir kullanıyorum.
kredi kartınıda kullanıyorum.
bir kere bile hesap,eft,havale,kart kullanım ücreti ödemedim.
  • aslindasorunumpsikolojik  (15.08.19 13:21:11)
@aslindapsikolojiksorun iyiymis bak. kullanilabilir. sirket hesabi degilsiniz di mi.

  • dionisis  (15.08.19 13:28:25)
Normal olan EFT ücretinin kesilmesidir zaten. Muafiyet durumları olabiliyor maaş müşterisi olma gibi, bunun dışında herkesten kesilir. Hatta maaş müşterisi olup firma anlaşması olmayanlardan da kesilebilir sözleşmeye bağlı.

Bunun dışında son zamanlarda EFT havale ücreti almayan birkaç banka da türedi. Enpara, ing e turuncu, kuveyttürk gibi
  • cudananin laneti  (15.08.19 17:09:48)
Ucuz kredi vermeye basladi ya, ucretten carpiyor

  • tunaktunaktun  (15.08.19 23:11:55)