[]

Cranberry juice

Merhaba,
Meyvenin türkçe karşılığını bulamadığım için bu şekilde soruyorum. İstanbulda cranberry suyu bulabileceğim herhangi bir yer var mıdır? İnternetten de sipariş edebilirim eğer markette satılan bir şey değilse.
Çok teşekkür ederim şimdiden.


 
macrocenter marketlerinde öyle şeyler olabiliyo


  • windows95  (14.08.19 23:29:09) 
Türkiye'deki marketlerde "Cranberry Juice" diye satılan ürünler genelde yaban mersini suyu oluyor, o da tam olarak Cranberry değil aslında Cranberry'nin direkt karşılığı turna yemişi, o da kuruyemiş olarak satılıyor benim bildiğim suyu yok.


  • angelus  (14.08.19 23:31:27) 
Kuruyemiş olarak satılanı haşlayıp suyunu buzdolabında soğutup içebilirsiniz. Kuruyemişçilerde kilosu 50 lira civarı.


  • Boğazlıkazak  (15.08.19 01:02:08) 
ben macro centerdan alıyorum. cranberry juice yazıyor üstünde. ithal ürün.


  • omonia  (15.08.19 11:58:19) 
cranberry dediğin şey bizim kızılcık olarak bildiğimiz şey.

yazın pazarlarda satılır. kızılcıktan reçel ya da içecek yapılır.

her halukarda yıkayıp temizledikten sonra 1 gün şekere basılır, sonra reçel gibi kaynatılır, içecek olarak yapacaksan içindeki şeker miktarı değiştirilir. sonra kevgirden geçirilir, çekirdeklerinden ayrılır, gerek olursa rondodan geçirilir, sonra konsantre halde şişelenir ve dolaba kaldırılır, sulandırarak içecek hazırlarsın.

ne maksatla kullanacaksın bunu?
  • hem şişko hem deli  (15.10.19 09:44:43 ~ 09:45:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.