[]

bu metin seviye olarak nedir?

kendimi ingilizce olarak çok yetersiz görüyorum. ancak biraz önce şu rootsofprogress.org içeriğe denk geldim ve aforementioned gibi bir iki sözcük dışında sözlüğe bakma gereği duymadım.
bu metnin seviyesi nedir dersiniz? 
B1


  • influx  (14.08.19 21:05:20) 
B1-b2 falan derim ben, çok basit değil ama zor da değil. Kelimeleri bilmenizden ziyade cümleleri doğru anlıyor olmanız önemli ama.


  • ma ya  (14.08.19 21:10:01) 
B1


  • meldaras  (14.08.19 21:14:40) 
  • podrostok  (14.08.19 22:11:04) 
A2


  • Avoiding The Puddle  (15.08.19 00:58:20) 
B1’in üstü. Ben b1’im hemen hemen tüm kelimeleri biliyorum ama cümleleri pek oturtamadım. Tek okumadansa düşüne düşüne ancak anladım.

Ayrıca eğitim amaçlı olmayan bir metin bu normal yazmış işte adamlar seviyesi o kadar da düşük değil. Basit konularda böyle dil kullanılıyor işte
  • avatar is back  (15.08.19 00:59:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.