[]

Ankara Antlaşması ve sonrası

Buna benzer bi soruyu sanki daha önce sormuştum ama duyurularımda bulamadım. Demek ki sormamışım.

Onay alıp gidenler geçimini gerçekten başvuru döneminde gösterdikleri birikimlerinden mi karşılıyorlar? Bildiğim kadarıyla onay alınan proje alanında çalışma izinleri oluyor. Sadece çalışma izni için hayata geçiremeyecekleri projeleri sunanlar vardır değil mi? İş bulup kontrat imzaladıktan sonra proje yürümese de olur diye tahmin ediyorum. Sonuçta iş sebebiyle oturum izinleri olacaktır.


 
giden bir çift tanıyorum. erkek mühendis, kadın ingilizce öğretmeniydi türkiye'de. şimdi maaşlı çalışıyorlar orada. proje kağıt üstünde. ingilizler de biliyor zaten durumu.


  • lancelot du lac  (14.08.19 20:57:25) 
Peki işveren açısından zorlayıcı bi süreci oluyor mu ankara antlaşmasıyla oraya gitmiş olmanın? Çalışma izni olan herhangi birini işe alır gibi mi alıyor acaba


  • IncredibleMau  (14.08.19 21:47:30) 
bildiğim kadarıyla bir sıkıntı yaşamadılar. yalnız işi önceden ayarlamışlardı.


  • lancelot du lac  (14.08.19 23:09:29) 
ikinci sorunu anlamadim tam ama eger gitti alaninda is bulamadi veya kovuldu diyelim baska alanlarda calismasi sorun olmaz. ingiltere'nin de isine gelmez bu adami hem ulkende tut hem de calisma izni verme, e adami hirsizliga tesvik ediyorsun. bu tip vizelerde meslek formalitedir, calisma iznin olursa da istedigin isi yaparsin.


  • baldur2  (15.08.19 05:15:52) 
Sorum şuydu aslında. Ankara antlaşmasıyla vizemi ve 1 senelik çalışma iznimi aldım diyelim. Vize alırken sunduğum iş fikriyle hiç ilgilenmedim ve direkt iş aramaya başladım. İşveren için nasıl işliyor süreç? Çalışma iznim var ama 1 senelik. Demek istediğim, işveren açısından problem teşkil etmiyor mu bu durum?

Bir soru daha; 1 sene boyunca tek fatura dahi kesmemiş olmamı ilgili kurumlar nasıl karşılıyor? Mevcut bir işte çalışıyorum sonuçta, hadi dön ülkene diyebilirler mi?
  • IncredibleMau  (15.08.19 06:44:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.