[]

Hukuk fakültesine kaydolayım mı?

Enerji sektöründe 10 sene deneyimli bir uzmanım, normalde iibf mezunuyum, yabancı dilimde var. enerji hukuku konusunda avukatların iyi parasını gördüğümde yks ye hazırlandım ve özel bir üniversitenin indirimlisini kazandım. istanbul da yıllık 12 bin tl yıllık vererek okuma imkanına kavuştum.

ancak ortalık avukat kaynıyor, çok da mezun gelecek, zaten hakim savcı olma gibi bir niyetim yok. hukuk alt yapım fena değil (ticaret, borçlar, iş hukuku konusunda epey iyiyim) bu nedenle mezuniyetim zor olmaz ama bu yatırım mantıklı mı bilemiyorum? piyasa şartlarında ne dersiniz?


 
yaş nedir?


  • dwight  (13.08.19 23:41:38) 
Avukatlık sınavı geliyor. O kadar para verip okuyup sonra bir de sınav için kpss dershanelerinde sürünmek uzak ihtimal değil. Hali hazırda bu alanda çalışan avukatlar kodaman, piyasayı da çaylak avukatla kolay kolay paylaşmazlar zaten, amaç köşeyi dönmekse.


  • radio raheem  (13.08.19 23:53:24) 
bu seneden itibaren avukatlık sınavı gelecek bu bir. ayrıca 5 yıl olacak fakülte.

ikincisi yaş ve hedefler önemli tabi. bunun yanında avukatlık için sağlam çevre gerekiyor tabi iyi kazanman için. ha dersen ayda 3-4 bin lira kazanayım keyfime bakayım bi hukuk bürosunda çalışırsın evet. bunun yanında o 12 bin lira 4 sene boyunca 12 bin lira olarak kalmıyor. her sene tefe tüfe oranında zamlanıyor. bu sene 12 seneye 15 öteki sene 18 sonraki sene 21 en son sene 25 bin lira civarında bitirirsin okulu. totalde okula 85-90 bin lira gibi bi para bayılırsın. bunun yanında kitap masrafında olacak. öyle alt yapım iyi falan sökmüyor hocam fakültede. senin bildiklerin emin ol okyanusta 1 kova su kadardır. fakülteye girince o neydi gız modunda dinliyorsun dersleri ki derslere gideceğini varsayıyorum bu arada. ha ben derslere gitmeden geçerim dersen varsa öyle billur helal olsun derim.

yani kısacası öyle uzaktan göründüğü gibi değil hukuk okumak. ciddi zaman, efor ve sabır gerektirir.
  • rahat ya  (14.08.19 00:28:33 ~ 00:32:33) 
Olma. Yapmadıysan kendi alanında bir yüksek yap. Tezli yapabilsen daha da iyi olur ana şartlar el vermiyorsa tezsiz yap.


  • idexo  (14.08.19 10:23:30) 
Yaşım 35 alanım da yüksek lisans da doktora da yaptım


  • fistikthecat  (14.08.19 13:54:13) 
iibf mezunuymussunuz ama enerji alaninda tam olarak ne yapiyorsunuz bu onemli. contract management mi? proje mi? alim satim mi? enerji alaninda avukatlar iyi kazaniyor, diliniz oldugunu varsayiyorum ancak eger ornegin alim satim islerine bakiyorsaniz, fakulteyi bitirdiginde her ne kadar sektor tecrubeniz olsa da 5 yillik avukatin aldigi maasi alamazsiniz ve muhtemelen aldiginizdan cok daha dusuk maas alirsiniz ama uzun vadede bence avukatlik yapmak, satin alma alanindan daha mantikli olur. eger proje yonetimi, contract management tarzi bir pozisyondaysaniz hukuktan ziyade daha teknik bir alan okumak mantikli olabilir ve yurtdisini zorlamak (istiyorsaniz). yani bu 10 yillik deneyimi enerji alaninda hangi iste kazandiginiz onemli bence.


  • kassiopeia  (14.08.19 14:10:52 ~ 14:11:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.