Spordan sonra içki

Antrenmandan sonra akşam ( protein tozu içip iyi beslendikten sonra ) 2-3 bira içmek gelişimi etkiler mi ? Derdim yağ, kilo, kalori değil. Direkt olarak kas gelişimine negatif katkı. Tüm gerekleri yapıp beslendikten sonra yani.

1 haftalık antrenmanın çöpe gider. Alkol büyümeyi durdurur.

  • adwokat  (13.08.19 22:00:52)
Alkol buyumeyi durdurur mu? nE hdnddhdmhsksjdjd. Alkol buyumeyi durdurmaz. Tabii ki de negatif ivme kazandirir gelisime.

  • Deathrow  (13.08.19 22:01:57)
alkolün büyümeye hiç etkisi yok.

  • goodz  (13.08.19 22:04:22)
Basit bie google araması ile:

Alcohol disrupts your natural sleep rhythms, decreasing the amount of growth hormone released during the early part of your sleep by up to 70%. When it comes to building muscle, growth hormones play a massive role – they stimulate cell growth, and the higher the amount of growth hormones, the easier it is for your body to build muscle. So an alcohol related decrease can actually affect your ability to pack on size.

@adwokat doğru söylüyor.
  • influx  (13.08.19 22:05:49)
Vücutta toksik bir madde varsa sistemin ilk amacı onu uzaklaştırmak olur, bunun için de geri kalan tüm işlemleri (özellikle kas büyümesi gibi vücut için son derece gereksiz olan eylemleri) yavaşlatma eğilimine girer. O nedenle, temelde kas hipertrofisi ağırlık yüklemesi+yüksek kaloriyle ilgilidir ama, alkolsüz 5 birim gelişecekken alkol varken 2 birim gelişirsin. Yani vücut alkolü atmak için uğraşırken hasar gören kas fiberlerini onarmakla uğraşmaz, bu da uzun vadede kas gelişiminden çok kas kaybına neden olabilir.

  • angelus  (13.08.19 22:11:14)
@angelus aslında bahsettiğim sürekli olan bir durum değil. 2-3 tane 50’lik içtiğimde olmuyor hiç. haftada 2-3 gün falan böyle 1,5 bira. alkolik bi tip değilim yani öyle. dışarı çıktığımda ama arkadaşlar içince mecbur.

öyle hard sporcu değilim, 10 aydır falan yapıyorum iyi kötü bi gelişim sağladım bu sürede alkol de aldım ama aşırı değil.

bir de çok su içerek dengelemeye çalışıyorum. kreatin kullandığım dönemde hiç almamaya çalışıuorum falan.
  • garavel  (13.08.19 22:16:01)
Ne kadar çok su içiyorsan o kadar hızlı atarsın ama kas gelişimi büyük oranda dinlenik haldeyken gerçekleşiyor, yani salonda çalışırken değil evde otururken oluyor bu, o esnada bu faaliyeti ne kadar az manipüle edersen o kadar fazla gelişim olur, bana göre haftada bir gün birkaç bira kötünün iyisi demektir, bu oran ne kadar artarsa gelişim o kadar negatif kayar bunu tolere edecek bir yol yok.

  • angelus  (13.08.19 22:20:51)
iç gardaşım 15 yıldır fitness yapıyorum, sürekli de içiyorum gayet iyiyim. sanki bana mr olympia'da beşincilik hedefliyorsunuz ha. iç gardaşım gecen güzel olsun gebloo

  • goodz  (13.08.19 22:22:45 ~ 22:23:10)