Yabancı müzik piyasası durgun değil mi sizce de?

Yabancı müzik piyasası son birkaç yıldır kısır döngüde değil mi?

Artık öyle aman aman parçalar çıkmıyor. Sürekli 2-3 yıllık şarkılar tekrar edip duruyor yabancı müzik kanallarında.

Reytingi olmayan yabancı müzikler de piyasaya çıkıyor ama tutunamiyorlar.

Açın bi nr1, power tv ya da dream tv'yi ne dediğimi anlarsınız.

katılıyorum, ağır isimler uzun zamandır albüm/parça çıkarmıyorlar. piyasada yeni çıkan isimlerden birkaç tane rap birkaç tane de elektronik şarkı var sadece o.

  • tabirimekruh  (11.08.19 22:22:43)
Piyasada hep aynı sıkıcı işler var maalesef. Rihanna hala albüm çıkarmadı. Katy Perry artık bok gibi şarkılar çıkarıyor, eski Lady Gaga ya da Britney Spears yok, Latin Amerika kökenli şarkıcılar da eskiden piyasaya hakim olan isimleri kendilerine benzetti, Justin Timberlake albümüne gereken tanıtımı yapmadı. Beyoncé zaten artık tamamen kafasına göre takılıyor ve genelde sadece kendisini takip edenlere sıcak gelecek şarkılar/albümler yapıyor.

Halbuki 2008-2012 arasında yapılan şarkılar ne güzeldi. Timbaland öldü. Max Martin eskisi kadar şahane işler yaratmıyor. Pharrell iyice sıkıcılaştı. Zedd hep tekrar ediyor. Mike Will Made It işleri eskisine oranla daha sönük geliyor.

Piyasa boşluğundan dolayı Ariana Grande (ki çok güzel işleri de var aslında) duymaktan kusasım geliyor artık.
  • m e b  (11.08.19 22:36:54)
Katılmıyorum. Spotify, Youtube vs. platformlarda self-publishing (bir label'a bağlı olmadan sanatçılarının kendilerinin yayınlayabiliyor olması) müzik piyasasını hiç olmadığı kadar canlı yapıyor.

  • aguen  (12.08.19 00:28:49)
Dinlemediğiniz genre’lar öne çıkmış olabilir mi?

Belki sadece size hitap etmiyordur?
  • marsargo  (12.08.19 07:54:09)
@aguen

@marsargo

Tabi ki birçok yeni müzik çıkıyor vs ama benim kastettiğim Hit olam müzik ve radyo kanalları.

spotify hiç kullanmadım :/
  • Cesario  (12.08.19 08:24:45)
Evet. Muzik kalitesi dustu artik.
Simdi kimisi diyebilir ki yav senin begenmedigin muzigi bir suru begenen var, sana gore gununmuz muzikleri kotu cunku sen sevmiyon. Hayir, sevip sevmeme meselesinden ibaret degil. Gunumuz populer muziklerinin kulaga hos gelip gelmedigi zevk meselesi ama muzik kalitesinin yerlerde oldugu gercegi bence tartismasiz. Bir 15 yil oncesiyle karsilastirdiginda cok rahat anlasiliyor. Simdiki sarkilarda bir melodi yok. Abidik kubudik ses efektleriyle sarkiyi dolduruyorlar, sozler de ayni.

Muzik piyasasini bu hale getirenler bu son yillarda parlayan melez sarkicilar. Evet melezler anasini belledi muzik piyasasinin. Melodisi de sozu de olmayan, abuk subuk seslerler olusturulan yandan yemis sarki turunu ortaya cikardi bu melezler. Sarkilari da ne kadar tutulursa tutulsun birkac aydan fazla dinlenmiyor. Muzik kalitesi yok cunku. Melez dediklerim bildigin melez, beyaz/zenci, beyaz/kahverengi karisimi sarkicilar. Bu aralar cok var. Muzik piyasasini isgal edip anasini silkelediler.
  • stavro  (12.08.19 09:00:05 ~ 09:04:35)
sen yaşlandın sadece. senin prodüksiyonlardan büyülendiğin dönemdeki tarzda pop müzik yapılmıyor artık.

  • alperz  (12.08.19 09:14:52)
@alperz

26 yaşındayım ne yaşlılığı :/

ben Jennifer Lopez ya da Beyonce şarkı yapsın da dinleyelim demiyorum ki, geçti zaten onların modası.

Birkaç tane elle tutulur dinlenecek şarkı var yaz için, gerisi çöp.
  • Cesario  (12.08.19 09:32:42)
26 yeni tarzı benimsemek için ileri bir yaş. sen 15-20 arası dinlediklerine kaliteli demeye devam edeceksin. bu işin psikolojik boyutu böyle. herkes için geçerli.

  • alperz  (12.08.19 09:35:28)
ben ne demek istediğini anladım. önceden yaz aylarında hit şarkılar birbiriyle yarışır nereye gitsek bunlar çalardı. eczanede, mağazada, yoldan geçen arabalarda, cep telefonu melodilerinde,... artık böyle bir şey yok. hit şarkı yok. bunu anlayan tüm o büyük isimler de zaten artık iç çamaşırı, makyaj malzemesi markası yaratıyor.

  • violetsky  (12.08.19 10:19:25)