[]

Kediler için en ekonomik yiyecek ?

Şimdi dışarıdan gelirken bizim evin yakınlarındaki bir lisenin (bahçenin) önünden geçmiştim. Tatil dolayısıyla ortalık da tenha zaten, neyse, yoldan geçerken yetişkin bir tekire pisi pisi dememle bir anda etrafımı 5 yetişkin kedi sardı (ki birkaçını daha önceden biliyorum). Sanırım elimdeki poşete aldandılar. Bunlara sesi duyunca merakla karşı kaldırıma gelen 4 yavru kedi de eklenince sayıları bir anda 9 oldu.

Soru: bu kadar kediyi mümkün mertebe nasıl hesaplı şekilde doyururum? Hayır oradan geçmesem haberim bile olmazdı ama çığlık atar gibi miyavlıyorlardı sanırım açlar. Yemek veren de olmamış. Benim de bütçem aşırı kısıtlı, önerilere açığım.

Not: ben bu mesajı yazarken birileri onları beslemiş olabilir de tabii.

 
Ucuz mamalar oluyor kilo 6-7 tl gibi.
Veya
Evde tavuk vs haşlıyorsan kendine, suyuna ekmek doğrayıp azcık tavuk koyabilirsin
  • bradshaw  (10.08.19 19:11:43) 
Tavuk cigeriyle pirinc karistirip haslamak ve blenderda cekmek olabilir


  • red g  (10.08.19 19:48:56) 
Hocam iyilik yapalım dedik başımıza iş aldık iyi mi. Salam almıştım ufak, tam taksimat yaparken (aynı anda saldırıyorlar zaten)yavrulardan birinden cırmık yedim. (yabani bok)

2-3 mm uzunluğunda bir şey, asıl garip olansa tırnak yediğim sağ elimin üstü kızarık durumda (güneş yanığı gibi) şu an.

Dikkate değer bir şey mi ? Çizik gözle bile zor görülüyor çünkü.
  • Avoiding The Puddle  (10.08.19 20:35:12) 
Bir sey olmaz trde kedilerde bildirilmis kuduz filan yok. Bol sabunla yikayin. Orada onceden mikrop oldugu icin acik yara kabarabiliyor. İsterseniz bir de baticon surun.


  • red g  (11.08.19 00:38:25) 
Bizim apartmanda kedileri besleyen bir teyze var, biz her ay 50 lira veriyoruz kendisine mesela, başka komşular da veriyor. O teyze internetten toplu mama alıp sitedeki kedileri besliyor.


  • el conquerador  (11.08.19 02:44:11) 
ben mama hapıyordum evde bir ara, duruma göre 15/20 liraya mal oluyor tenceresi.

patates, kabak, havuc, tavuk göğsü veya ciğeri, az bişi prinç, hepsini haşlayıp blennder'dan geçiriyorsun. bir tencere ile sabah akşam 3 kediyi 5 gün doyuruyordum.
  • selam  (11.08.19 12:18:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.