hiv/aids testi

şüpheli ilişki için hiv testi yaptırmak istiyorum, hastane randevu sisteminden enfeksiyon bölümünden randevu alırsam sistemde(e-nabız) gözükür. zaten sigortam da yok hastaneye gidemiyorum.

-sigortasızım, özelde anonim olarak bu testi yaptırabilir miyim.

-birkaç test varmış sanırım en yaygını eliza testi bunu mu tavsiye edersiniz.

-bu testin özelde fiyatları nedir.(avrupa yakasında tavsiyelere açığım)

- en son şüpheli ilişkiden sonra 3 ay bekleyim mi yoksa direk gideyim mi

-urun.n11.com

direk bunu alsam kurtarır mı?
teşekkürler

Abi özele para verme. Bağlı olduğun sağlık ocağına git ''Ben cinsel hastalıklar testi yaptırmak istiyorum'' de, ertesi gün sabaha çağırıyorlar. Beleş işte ne güzel, özel şimdi dünya para ister. Sağlık ocağı zaten kendi yapmıyor, yakındaki hastaneye yolluyor herhalde o kanı, hastanede bakıyorlar. zaten hastanelerde o testler çok gelişmiş.

E-nabızda çıkar diye düşünüyorsan çıkmıyo merak etme, normal muayene yazıyor. Test yaptırdı şöyle böyle falan yazmıyor.
  • eazy  (10.08.19 15:36:40 ~ 15:38:32)
Özele gitme
Ürolojiye git
Eliza iste
Genelde e-nabıza eliza değil de prostat falan diye yazıyorlar. Sen yine de rica et.
Zaten eliza da yazsa senden başka kimse bilemez.
Bunlar gizli bilgidir.
Bu test en erken 4 veya 5 hafta sonra yapılır. Sonuç temiz çıkarsa 3 ay sonra kesin sonuç için tekrar çağırırlar.
  • adwokat  (10.08.19 15:44:22)
@eazy sigorta olmayınca devlette tedavi etmiyorlar diye biliyorum

  • egokalp  (10.08.19 15:46:53)
sağlık ocağı ediyor abi.

  • eazy  (10.08.19 15:48:36)
aile hekimine git. durumu anlat. testi yaparlar 2 3 güne sonuç veriyorlar.

  • ergenpezeveng  (10.08.19 16:26:42)
Her aile hekiminde olmaz bu test

  • adwokat  (10.08.19 17:03:01)
valla gittim evlilik testi yaptırdım ben kan aldılar. 2 3 gün sonra sonuç geldi hiv filan yazıyordu hepsi listedeydi. hiç bi şey yapamazsan birini al yanına evlenicem de :))

  • ergenpezeveng  (10.08.19 18:17:22)
elisa için en az 14 gün geçmesi gerekiyor.

  • nodrap  (10.08.19 18:19:48)
isin anonimlik boyutunu bilmiyorum. ama bu isin uzmani enfeksiyon hastaliklari uzmanidir. onceligin bi profosyonelden bilgi almak mi yoksa HIV'sem kimse bilmesin mi?

"3 ay mi bekleyeyim? eliza mi?" filan diye doktora sorsan cok daha iyi olur. HIV olumcul bir hastalik degil ama kronik bir hastalik. dertli yani. iliskinin ne zaman ve nasil olduguna bagli olarak doktorun sana soyleyecekleri seyler degisecektir.

Supheli (gercekten olasiligin cok yuksek oldugu) iliskilerden sonra 1 aylik kullanabilecegin bir ilac var. COK ama COK agir bir ilac. Ben iki defa doktor tavsiyesiyle kullandim. ikincisinde yarida kesmek zorunda kaldim (doktor tavsiyesi ile); yan etkileri hayati tehlikeye yol acti. yani kendi basina alip kullanmaman gereken bi sey. Bu ilac tedavisini uygularken de doktorla iletisim halinde olman lazim. O yuzden butun bunlarin degerlendirmesini ancak bir enfeksiyon hastaliklari uzmaninin yapmasi dogru olur.

Amerikan'da konsultasyon + kan testi icin 1100 lira gibi bi sey odersin. Daha ucuzlari da vardir, ama ben ben bilmiyorum.
Cumartesi enfeksiyon hastaliklari uzmani da nerede vardir, onu da bilmiyorum.
  • lamartin  (10.08.19 20:07:19)