[]

Benjamin bitkisi hastalığı

Benjaminğm dipten uca doğru dal dal kuruyor ve dalları gövde ile kesişen yerlerinde minik pamukçuklar oluştu.

Ne yapmalıyım ?


 
benim çiçekte de oldu, muhtemelen "un biti" ile karşı karşıyasınız. çiçeğin öz suyunu emerek yavaş yavaş öldürüyor, kurtulması da epey zor. kürdanla o pamukçukları deşerseniz, bitleri göreceksiniz.
tedavi için: ilk önce yarım litre suya bir tatlı kaşığı oksijenli su karıştırarak bitkinin her yerine püskürtün. 3 gün sonra, yarım litre suya bir tatlı kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı çiçek yağı koyarak bu karışımı tekrar püskürtün ve bitkiyi güneşe koyun. bu karışım, trake solunumu yapan bitlerin ve yavrularının nefes alamayarak ölmelerine neden oluyor. o minicik yavrulara da üzülmedim değil ama güzelim begonyamın özsuyunu vampir gibi emdi şerefsizler. neyse, bu dönemde fazla su vermeyin. 15 gün sonra süreci tekrarlayın, geçmiş olsun.

  • night train  (05.08.19 13:52:17 ~ 13:55:51) 
Sağolun


  • photo85  (05.08.19 14:17:10) 
Twitter'da Tohum Medeniyeti diye bir hesap var, bitkinin fotoğrafıyla birlikte atarsanız yardımcı olmaya çalışıyorlar twitter.com


  • freebird5406_2  (05.08.19 14:31:05) 
mantar gibi geldi bana, mantar ilacı alıp spreyle her bir dala ve yaprağa uygulayın. bitkisel çözümler çare etmiyor.
çiçekçilerde olmuyor genelde bu ilaç, zirai ilaç satan yerlerde olur. istanbul’daysanız eminönü’ndeki çiçekçilerde var.
başka bitki varsa hepsine sıçrar. dallarına dikkatli bakın, minik bir iz bile varsa onlara da uygulayın.
bizim benjo’da da vardı, ilaçla geçti. akşam sulamayın.
  • ozgur bir kusun hatirati  (05.08.19 19:17:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.