zengin kızı bulmak vol.1

gelecek görüş ve tavsiyeler ışığında vol.2'si gelecek meselenin ilk ayağı.

mesele şu:

zengin kızı nasıl
olur?
belirlenir?

zengin kızı ile nasıl
iletişim kurulur?
kurulan iletişim ilişkiye evrilir?
var olan ilişki evlilikle taçlandırılır?

not: zenginliğin ölçütünün maddi ve asıl mevzunun avına yaklaşan aslan hesabı er kişiye verilebilecek taktikler olduğunu belirtmek isterim.

Zaten bunları soruyorsan zengin hatun bulsan bile iki cümlende senin kapasiteni anlayacak ve ya dalga geçecek ya da koşarak kaçacak. Davul bile dengi dengine, kendine göre birini bul da üzmesinler seni sonra.

  • contraparal  (04.08.19 16:42:18)
ıki lafa inanacak kadar enayi ve fakire bakacak zengin kızı ancak filmlerde olur.

  • windows95  (04.08.19 16:49:47)
mamtıklı.
zaten daha yazarken ne kadar sığ laflar olduğunun farkındaydım, bu cevap iyi geldi.
vol2ye de gerek kalmadı.
  • nickimi verin bana  (04.08.19 16:50:16)
Bizim kızlar kendinden bir kuruş fakir adama bile bakmaz. Side'de iş bul, kafala Norveç'li bir kız. Avrupalı kızların en büyük zaafı old-school romantizmdir. Bol iltifat, aşk sözcükleri, sahilde el ele yürüyüş vs.

  • rldofiui  (04.08.19 16:59:48)
Bizim şirkette bir çalışan vardı. Ortalama bir kazancı olan, ailesi orta direk, sıradan bir arabası falan olan bir tipti. Ama kendini 1500 kişilik bir ailenin veliahdı olarak tanıtabilecek bir yalan ve kurgu mekanizmasına sahipti. Fazla arıza biri yani anlayacağın. Sonra birkaç tane fabrika sahibi bir ailenin kızıyla nişanlandı. Kız bundan 5-6 yaş küçük naif biriydi. Ailesi de sonradan zengin olmuş, vizyonu olmayan, piyasada çok itibar görmeyen ama bir şekilde yolunu bulmuş bir aileydi. Kızın babası falan durgun zekalı bir amcaydı. Neyse bir şekilde bizim oğlan kıza da ailesine de kendini olmayan biri gibi tanıtıp hayatını garantiledi. Yani şartlar ve zengin ailenin kapasitesi de önemli burada.

  • postneo  (04.08.19 17:24:21)
Gerçek bi zengin kızı sendeki fakirliği 3.dakka çakar ve 6.dakkada hala senle sohbet etmesi için bir hayli çaba harcaman lazım

  • photo85  (04.08.19 17:28:46)
Maceraperest olanlarını hipster imajıyla tavlayabilirsin.

  • gölgede aynı  (04.08.19 17:32:25)
Zengin kızından kasıt burjuvaziye mensup veya asil bir aileden olmaksa Türkiye’de bu insanlar çok nadirdir. Bunlar cemiyet içerisinde yaşadığından bu ailelerle akraba olmak zordur.

Fakat kasıt bir şekilde eline para geçmiş (örneğin birkaç milyonu bir arada tutan) insanlarsa bunlarla bu insanların tüketim ortamlarında bir araya gelebilirsin.

İlk gruptaki kesim zannedilenden çok daha muhafazakardır. Bunlarla evlenmek için kızın ya da adamın gözünde sizin anne babaya kabul ettirilebilir bir imaj çizmeniz gerekir.

İkinci gruptakilerle frekans tutuyorsa olaylar gelişir; fakat dikkat edilmesi gereken nokta bunların önemli bir kısmı prenses sendromundadır. Yani bu kişilerle anlaşmak kolay da değildir.

İki gruptan herhangi biriyle evlenmek için harcayacağın emek, para ve zamanda emin ol kendin maddi anlamda ‘zengin’ olabilirsin. Biraz tutumlu ol. Biraz kafayı çalıştır. Biraz da cesur ol girişimde bulun.
  • marsargo  (04.08.19 18:51:45)
@marsargo

potansiyel hedef ikinci gruptan, aileden kalan maddiyat ile bugun ve yarınları ihya olan bir aileden. ancak;

tutumlu olmak / mümkündür
biraz kafayı çalıştırma / olamaz mı olabilir
biraz cesur ol girişimde bulumma / olmasaydı sonum böyle
  • nickimi verin bana  (04.08.19 19:57:04)