[]

kanser vakaları ölüm oranı

Çevrenizde bildiğiniz duyduğunuz, kanseri yenebilmiş kaç kişi var? Yüzde kaçı kurtulabildi?
 
0


 • sutlu nescafe  (27.07.19 09:55:03) 
Hastalık öncesi hayat kalitesine ulaşabilen kimse yok sanırım. Yaşayanları 1 sene ve 5 sene olarak gruplandırıyorlar. İlerlemiş akciğer kanseri vakalarında 5 yıllık yaşam oranı %1 diye okumuştum.


 • uygulugunusevdimin  (27.07.19 10:22:15) 
0 :(


 • pati  (27.07.19 10:34:33) 
şimdi aklıma gelen 4 kişi. göğüs, pankreas, testis ve bağırsak kanserleri. hepsi de 5 seneyi aşalı çook oldu. hatta biri bebekti kanserken, şu an 27 yaşında.


 • pide  (27.07.19 10:38:07) 
Asker arkadaşım yendi. Şu an dünya turu yapıyor.


 • kanlakarisikyagmur  (27.07.19 10:50:12) 
Babam.
İlki 4.evre akciğer kanseri beyine ve kemiğe metastaz. Üstüne sporuyla yüzmesiyle 16 yıl yaşadı. Her yıl kontrollerde temz çıkıyordu.

Bu sene kontrolde eski hastalığı değil ama yine akciğerde ayrı bir kanser teşhis edildi . Daha kaçıncı evrede olduğunu bile anlayamadan 3. Kemo sonrası kaybettik.
 • balik kraker  (27.07.19 10:53:55) 
Yakın çevremde 3 ayrı kanser türünü (metastaz değil) aynı anda barındırıp yenen babamın arkadaşı
18 yaşında hodgkin lenfoma geçiren yakın bir arkadaşım (şimdi 2 çocuğu ve sıradan bir hayatı var)
Hasta olup da kurtulanlar arasında ilk aklıma gelenler.

18 yaşındaki kuzenimi lösemiden
Komşumuzu akciğer kanserinden kaybettik. Bunlar da ilk aklıma gelen kayıplar...
 • balik kraker  (27.07.19 10:57:04) 
Kanser bir hastalık değildir, pek çok hastalığın altında toplandığı genel bir terimdir. Hangi dokunun, hangi tip kansere yakalandığına göre iyileşme oranları değişir.

Tiroid fol. ve papiller kanseri hipertansiyondan bile daha iyi bir hastalıkken, aynı dokunun anaplastik kanseri ölümcüldür. Bu yüzden aradığınız cevabı bulamazsınız.
 • derleme  (27.07.19 11:03:19) 
@derleme
Ben ve tıbbi bilgisi en azından doktor seviyesinde olmayan, yanıt yazan yukarıdaki arkadaşlar için "kanser hastalığı" tabirinin bizim için benzer şeyleri ifade etmesi, aradığım cevabı tam olarak bulmam tesadüf olmuş o zaman :) Teşekkürler yine de.

@balik kraker
Başınız sağolsun. Son 1.5 senede, tanıdığım görüştüğüm 3 kişiyi kaybettim. Duyduğum 6-7 kişi de yenemedi kanseri. İlk evrede teşhis edilmiş tedavisine hemen başlanmış hala hayatta tek bir kişiyi tanıyorum. Bende oran bu.
 • IncredibleMau  (27.07.19 11:43:21) 
var en az 4 kişi. 3 ü meme ve 1 i rahim kanseriydi. meme kanserinden ölen varsa bile çevremden duymadım.


 • anarsika  (27.07.19 12:01:39) 
kuzenim lenf kanseriydi yendi. bir komşumuz kan kanseri fakat her geçen gün kötüleşiyor maalesef.


 • bohr atom modeli  (27.07.19 18:13:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.