[]

Türkiyeli öğrencilere burs veren Kuzey Avrupa ülkeleri

Herkese merhaba. Üniversiteyi yeni bitirdim. Kuzey Avrupa ülkelerinden bir tanesi nde yüksek lisans yapmak istiyorum. Aslında gönlümde yatan ülke İsveç, ama eğer İsveç olmaz ise diğer kuzey Avrupa ülkeleri de olur. Şimdi bu aşamada benim öğrenmek istediğim, Türkiyeli öğrencilere burs programları var mıdır? Eğer var ise bu programlar hangileridir, ve başvuru süresi geçmiş midir?
 
Eğer spesifik bir alanda çalışmıyorsanız, deneyiminiz yoksa burs almanız, bir projede maaşlı araştırmacı olmanız zor; daha çok Avrupalı öğrencileri tercih ediyorlar. Tabi ısrarlı şekilde başvuru yapmakta yarar var. Başvuru süresi programına göre değişir, detaylı şekilde araştırma yapmalısınız.


  • anthemis nobilis  (26.07.19 11:14:29) 
Türkiyeli öğrencilere yoktur, türk öğrencilere vardır. Araştırmak gerek


  • dolan dolmuş  (26.07.19 11:24:51) 
sordugun soruya cevap verebilecek insan yok gibi bi sey. varsa da bu isi profosyonel olarak yapiyodur, danismaklik sagliyodur. o da bedavadan olmaz. yurtdisina mi gitmek istiyosun? kendi bilegine, kendi emegine guveneceksin.

bursu genelde ulkeler degil, universiteler verir ya da universite aracigiyla verilir. bu yuzden tek tek uni'lerin programlarina bakman lazim. eger burs olanagi varsa master'a basvurman, kabul alman, ardindan da burs'a basvurman ve ondan da kabul alman lazim. benim bildigim, genel olarak prosudur bu.

eger gercekten cok iyi ve gelecek vadeden bir ogrenciysen, olabiliritesi var. ama acikca soyleyeyim, gercekten cok iyi olman lazim (akademik olarak, dil olarak, gelecek planlarin vs)

basvuru suresi? kimisi martta kapaniyo, kimisi eylulde. ona da tek tek bakmak lazim.
  • lamartin  (26.07.19 12:21:34) 
sanırım her okulu tek tek incelemen gerekiyor kime ne burs veriyor diye. isveç ve ingiltere TC vatandaşları için burs veriyor.

mesela şu isveç için: si.se
  • euteamo  (26.07.19 14:56:51 ~ 15:43:18) 
Isvec burs konusunda cok bonkör. Türkiye´den gelenler icin ozel burslar yok bildigim kadariyla, ancak Avrupa disindan gelenlerin de basvurabilecegi burslar var. Universitelerin sayfalarindan ogreneceksiniz bunu.


  • buf-e kür  (26.07.19 15:17:03 ~ 15:17:59) 
konsolosluk bursları oluyor. onlara bakınılabilir.

türk kimliğiyle ilgili probleminiz varsa gidin iltica edin burs yerine dönercide çalışırsınız.
  • kveldulv  (26.07.19 16:02:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.