Bu Türk Telekom bana üç kağıt mı açıyor?

Merhaba arkadaşlar,

Yeni olan binamıza Türk Telekom fiber altyapısı geldi ve alternatifsizlikten dolayı Türk Telekom abonesi olmak zorunda kaldık. Aslında yavaş ve pahalı olduğu için hiç istemiyordum ama binaya özel müşteri temsilcileri kapıya kadar geldi ve abone olup olmayacağımızı sordu ve ben almakta isteksiz olunca 65 TL' ye 16 Mbit hız teklif etti, benim de işime geldi kabul ettim.

Ama internet bağlandıktan sonra bir baktım ki 6 Mbit vermişler. Online işlemlerde öyle görünüyor, hız öyle. O anlaştığımız temsilciyi aradım, her defasında halledeceğim doğru yanlışlık olmuş 6 Mbit verilmiş düzeltelim , ben size döneceğim" diyor, kaç defa aradım, artık yoruldum, ararken ben utanıyorum aq. Artık bana üç kağıt açtığını düşünmeye başladım. Çünkü normal müşteri hizmetlerini aradığımda temsilci 6 Mbit internete toplamda 75 TL vereceğim pakete abone olduğumu söyledi.

En son az önce aradım o sözleşme yaptığımızı. Bu sefer de aslında 6 Mbit' in asimetrede 24 Mbit' e tekabül ettiğini söyledi. Yani benim 24 Mbit almam lazımmış. Ama internetimin yavaş olduğunu söylediğimde bir videonun kaç dakikada yüklendiğini sordu ve ben de örnek olarak 17 gb lık oyunu 2- 3 günde
indirdiğimi söyledim. O zaman indirme hızımda problem olduğunu, düzeltmeye çalışacağını söyledi. Ama hiç inanasım gelmedi tabi. Artık Paul Amca' ya mesaj atmama az kaldı. Sizce de keklenmiyor muyum? Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Sanırım size VDSL vermişler. Gayet güzel bir bağlantınız olması lazım normal şartlarda. Vdsl'de 16 mbit seçeneği var mı bilmiyorum ama 24'ten falan başlıyor olmalı. Asimetride 24'e denk geliyor kısmı uydurma olmuş. Arayüzde ne görüyorsanız odur. Binaya kadar fiber geldi ise bina içi ethernet kablolarında sorun yoksa tam hız almanız lazım. Upload hızı da 4 mbit olmali.

  • orient blue  (24.07.19 16:45:39)
VDSL değil, fiber verdiler. Çünkü adamlar gözümüzün önünde daireye kadar fiber çektiler, abone olunca da ont cihazıyla fiber uyumlu her ne kadar güzel olmasa da ZTE modem verdiler. Zaten kablolamayı da 1 ay önce kadar yaptılar. Yani sorun bizden kaynaklı değil.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.07.19 17:39:55)
O zaman ya hata ile ya da çakallıkla 6 mbit tanımlamışlar bence.

  • orient blue  (24.07.19 18:21:21)
Hata olsa o kadar uğraşmaya bir şeyler değişirdi. Çakallıktan başka bir seçenek kalmıyor.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.07.19 19:36:36)
Btk ya sikayet et direk sozlesmenle

  • eja  (24.07.19 21:05:15)
@ eja BTK' Ya şikayet etsem de bir şey değişeceğini düşünmüyorum eğer gerçekten de dolandırıldıysam kanıtlayamam. Çünkü bana verilen sözleşme kursun kalemle doldurulmuş, sadece kampanya adı yazıyor, hız mız hiçbir şey yazmıyor. Sonradan fark ettim, adamlar üç kağıtçıysa bana belki o sözleşmeyi verdi, kendi sözleşmesine de bana verdikleri hızı yazdılar belki. Ama elimde telefon görüşmelerinin kayıtları var, temsilcinin yanlışlık olmuştur." demesi falan hep var. İşin ilginç yönü sisteme sözleşmeler de yüklenmemiş, müşteri hizmetleri baktı, yüklenmemiş olduğunu söyledi.

Yakın zamanda düzeltilmezse BTK' ya bildireceğim bir şekilde. Peki bu arada sözleşmede hız falan yazmadığı için BTK "Hani kanıtın yok falan der mi"?
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.07.19 22:12:39)