Duvara iki adet çivi çakmak?

Ayna asmak için duvara 2 tane çivi çakmam gerekiyor. Hayatımda hiç yapmadım :/ elimde sadece çekiç var, çivi yok. Beton çivisi almam gerekiyor sanırım? Çekiçle halledebilir miyim bu işi?

duvar betonsa, çekiç ufaksa imkansız
duvar betonsa, çekiç normal boydaysa eliniz yatkınsa olabilir
perde duvarsa çok zor.
matkap ya da ufak montaj silikonu da düşünülebilir
  • kisa  (23.07.19 09:38:30)
Kendiniz halledebileceğinize inanıyorsanız duvarı anlayın. Gidip nalburdan çivi alın.

Uğraşmayayım banane diyorsanız Koçtaş'ın Ustabilir applikasyonu var. Gidip ona bir fiyat alın. Kendinizi yaralamayın. Usta halleder.
  • baldan kaymak  (23.07.19 09:51:22 ~ 09:52:12)
kolon veya kirişe denk gelmediğiniz sürece duvar beton olmaz. haliyle beton çivisine de gerek kalmaz. normal çivi alırsınız. halledersiniz hiçbir şey olmaz.

  • prodeq  (23.07.19 10:33:28)
abi bu tadilat işlerini falan seviyor ve beceriyorum ben. ama duvara çivi olayını hiç sevmiyorum. ya ben beceremiyorum ya da tutmuyor bu iş. çünkü ne zaman denesen boya sıva falan hepsi dökülüyor.

sana tavsiyem daha sağlam ve temiz olması açısından dübel + vida ile çözmen. eğer becerebilirsen çok daha pratik, temiz ve sağlam.

ikinci bir alternatif de, koçtaş gibi yerlerde cırt cırtlı çift taraflı bantlar oluyor. oldukça büyük ağırlıklara dayanıyorlar. hiç derdi tasası olmadan bunları da kullanabilirsin.
  • emfuzi  (23.07.19 10:36:06)
Aga ne kadar abartmışlar ya, arkadas inşaat teknikeri falan olmayacak, çekici soran adama duvar yapısı anlatılmış..

Arkadaşım git değişik boylarda kolay eğilmeyecek yapıda biraz civi istediğini söyle hırdavatçıya. Zaten ne için lazım olduğunu sana sorar, ona göre verir. Birincide olmasa ikincide yaparsın..
  • her giriste sifresini unutan adam  (23.07.19 11:01:13)
Kolon veya perdeye denk gelen bölgeye asacaksan, beton çivisi alma. Duvara çakamazsın ve ortalığı daha da batırısın. Matkap, dübel ve vida ile halledebilirsin.

  • malheiros  (23.07.19 11:26:45)
once bi guldum ama aslinda bu iste de ufak tefek tuyolar var. nail frame hacks vs. diye aratarak bulabilirsiniz. mesela civiyi catal veya mandal yardimiyla tutup elinizi yaralamanizi engellemek gibi.

ayrica ayna buyukse civiyi direkt cakmak yuku tasimasina yetmeyebilir. matkapla daha buyuk delik olur ama daha saglam olur. deligin icine dubel koyup dubelin de icine vida sokacaksiniz. dubelin boyu actiginiz delikten uzunsa dubelin uc kismini kesebilirsiniz. bir de delik ile civi arasinda genislik farki oldugunda bosluklara kibrit copu tikistirilabiliyor.
  • jimicik  (23.07.19 11:54:52)
yeni nesil gümbür gümbür geliyor maşallah.

  • koyusiyah  (23.07.19 13:23:59)
hiç korkma, git nalbura abi boype boyle de o sana gerrkli malzemeleri verir. sonra gel eve tut civiyi cekici de tepeden vur. cidden cok basit ya. ben 5 yil once sanat icin 700 civi caktim. bir de bu ince bileklerim gucsuz kollarimla. elime de gelmedi hic. dusunme uzerinde, onemli ve buyuk bir is degil. biz cocukken tahtalari birbirine cakip gemi falan yapardik.

  • batlegolas  (23.07.19 14:40:45)