telefonunuzu ne zamandır kullanıyorsunuz

benim iphone 6 dört buçuk seneyi devirdi
ekran problemleri vermeye başladı
bu problem olmasa gittiği yere kadar kullanma niyetindeydim

siz ne zamandır kullanıyorsunuz telefonunuzu?
hangi marka model

şirket telefonum iphone 6, 3.5 sene oldu. ekranını kırıldığı için iki sefer değiştirdim. aktif olarak bunu kullanıyorum.

bir de nokia lumia 920 var. onu aldığım 6 sene oldu. aktif kullanmasam bile her zaman açık ve stabil şekilde kullanılabilir durumda.

ben telefon patlayana kadar kullanırım sanırım :)
  • teritori  (18.07.19 14:16:18)
ilk telefon note2. beş buçuk sene kullandım. şarjı yetmiyor çok donuyordu mecburen vedalaştım. bir de 4.5g telefonlara göre artık çok yavaş kalıyordu.

  • orijinal nick bulamadim  (18.07.19 14:19:33)
ben iphone X kulanıyorum 1 yıldan biraz fazla oldu. Ondan önce 7 vardı. Onu uzun süre kullanmayı düşünüyordum. Ama ABD'ye arkadaş gidince fırsatı değerlendirdim. 7'yi 2700'e satıp 4200'e X almış oldum. Yani 1.500 çıktı cebimden.

Şu anki fiyatlara bakınca bu telefonu 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum. Ama kendimi de tanıyorum 2 yıl sonra iphone çok iyi bi telefon çıakrtır. Gider alırım.
  • himmet dayi  (18.07.19 14:23:12)
iphone 3gs vardı, 4 yıl kullandım. şimdi de iphone 6s var, 3.5 yıldır kullanıyorum. önümüzdeki sene iphone xs alıp onu da 4 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

  • plutongezegendegilmi  (18.07.19 15:11:07)
3 yil note 1
2 yil asus zenfone 5
2 yil xiaomi mi5s

gecen ay degistirdim sirket telefon verdi diye. genelde iste ekrani tuz buz olana kadar kullandim hep. sayomi`mi cok seviyordum, bir sorunu da yoktu ama sirket hatti icin iphone mecbur, iki telefon da tasimakla ugrasamazdim diye biraktim kenara.

niye bu kadar detay verdiysem.
  • captainobvious  (18.07.19 15:18:40)
Aralıkta 4 sene olacak. iPhone 6s. Ölmediği sürece de değiştirmeyi düşünmüyorum

  • cudananin laneti  (18.07.19 15:22:30)
iphonex, 1buçuk yıl oldu. öncesinde 5 vardı, onu bozulana kadar kullandım. bunu da bozulana kadar kullanırım. inşallah hiç bozulmaz, çünkü aşırı memnunum.

  • evde liyakat kalmamis  (18.07.19 15:25:45)
2 yıldır Nokia 6. İlk yorumdaki arkadaş gibi bende de 6 yıllık Nokia lumia 920 var hala stabil, sadece pil ömrü azaldı ve ekran sarardı. 2 yıldır bu Android nokiasında ise bir sürü yazılımsal sorun yaşadım. ah ulan Microsoft ah!

  • windows95  (18.07.19 15:39:06)
iphone 6 / 2015 (4 yıl)

birkaç defa tamir gördü, ekranı parçalanmıştı o değişti ama şuan halen sağlam, değiştirmeyi düşünmüyorum, gittiği yere kadar kullanırım memnunum, alsam yine iphone alırım, androidler 2 senede çöp
  • füt  (18.07.19 16:21:17)
iphone 5s.
4 yildir kullaniyorum. ekranda bazi yerler basmiyor. amazon'dan yeni ekran siparis ettim, gelsin ekranini degistirecegim. turkiye'dekilere guvenim kalmadi. daha once telefonu sarj icin tamire birakmistim, gecenlerde actim telefonu, ic malzemesinde birkac parca eksik.

daha sonra ariza vermesine ragmen tamirciye goturmedim. bataryadir, arka kapaktir, sarj soketidir... birkacini kendim degistirdim. al malzemeyi, youtube'u ac ingilizce:). talimatlari takip et ve kendin degistir.
tamir isini daha once gozumde cok buyutuyordum, bi sey degilmis.

bizim tamirciler sayesinde yeni meslek edindim.

diyecegim o ki; telefonunuzun garantisi bitmisse ve ariza vermisse tamirciye goturmeyin. yeni telefon da almayin. internetten parcayi siparis edin, oturun kendiniz tamir edin.
  • Leonardo~Da~Vinci  (18.07.19 16:25:12 ~ 16:27:36)
İ8

1,5 yıl
  • (s)AINT  (18.07.19 18:31:21)
P20 Pro - 1 yıl

  • bokmuhendisi  (19.07.19 01:46:36)
2006'dan beri

  • '''  (19.07.19 02:32:03)
7 plus- 3 sene, satip xs alacam yakin zamanda. apple'dan devam.

  • cooperr  (19.07.19 06:32:35)