B12 iğnesi yapılırken biraz kan gelmesi?

iğneyi eczanede çalışmış bi tanıdığımız yaptı bu sefer evden uzaktayım. normalde yaptırdığım hemşireye kendim yapabilir miyim dediğimde 'kendin yapamazsın kan çıkar mı bakmak lazım' demişti ve hissetmemiştim iğneyi bile yani bayağı üstten yapıyordu sanırım. zaten kutuda kastan yapılır yazıyor.

şimdi hem canım yandı hem de biraz kan çıkmış, kılcal damara geldi sanıyorum? hastaneye koşayım mı? kalbim çarpıyor biraz ve terliyorum. aranızda hemşire ya da doktor varsa onlar cevap verirse çok sevinirim.

Enjekte ettikten sonra damara gelmiştir ya da B12 ilacı geri çıkmış da olabilir.Korkulacak hiçbir şey yok.Enjeksiyon yapmayı biliyorsa Aspire etmiştir ve de kan gelmeyince enjekte etmiştir.

  • Varolus sancısı  (17.07.19 20:01:38)
cevap için çok teşekkürler. hemşire bir arkadaşıma da sordum sonradan, ayağını oynatmanda, üstüne basmakta sorun var mı diye sordu. hayır dedim ve çarpıntı da azaldı zamanla. önemli bir şey değil anlatmana göre dedi.

  • curious mind  (17.07.19 20:31:25)
İğne yapılan taraftaki ayağınla pedal basma hareketinin tersini yani ayağını bilekten geri çekme hareketini yapabiliyorsan sorun yok. Yürürken de rahat yürüyebiliyorsan sorun yok.

Lütfen her türlü enjeksiyonu sağlık kuruluşlarında yaptırınız.
  • Trene çelme atan adam  (18.07.19 00:36:45)