monitör tavsiyesi

masa üstü için bakıyorum. ara ara oyun da oynanacak, ağırlıklı olarak modelleme, render, grafik. o yüzden tn panel istemiyorum pek. aşağıda düşündüğüm bir model var. olmazsa olmazlarım 27"için 2k çözünürlük, 144 hz 1 ms gecikme, aslında istediğim her şey var. siz nedersiniz? bunun haricinde bu fiyata yada aşağısına önerebileceğiniz başka model var mı? günlerdir araştırmaktan nevrim döndü.

www.yukko.com

günlerdir bu konuyu arastirmaniz cok garip. bir insan istedigi özellikler belliyken neden bir ürünü günlerdir arastirir anlamiyorum.

sunu alirdim ben olsam
24 ekran full hd ile ayni piksel yogunluguna sahip.

www.vatanbilgisayar.com
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (16.07.19 21:57:26 ~ 21:59:05)
@black fridayde bos kutuya talim eden adam, ben de bazı insanlar ota boka neden laf sokayım diye mabadlarını yırtarlar onu anlamıyorum.

sağol yine de en azından tavsiyede bulunmuşsun. yenileme hızı ve gecikme süresi tutsaydı alırdım tabi. neyse 3 te 1 tutturmak da başarı kimileri için.
  • issiz karga  (16.07.19 22:10:45 ~ 22:11:44)
yahu bir burasi var zaten burda bile insanlara satasmayalim mi? :))

ya ben senin yerinde olsam 144hz olayina cok takilmazdim. 1ms olayina girmek istemiyorum, cünkü cok farkedebilinecek bir sey degil bence. sen bilirsin tabii.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (16.07.19 22:21:38)
adı üstünde adam "tavsiye" istemiş, saçma sapan cevap vermişler gene >_>

philips alma da ne alırsan al karga kardeşim. teknik servis diye birşey yok adamlarda. tecpro diye bir 3rd party servisin adı var ama rezaletler. zaten philips eski philips de değilmiş.

lg ve philips arasında kalmıştım ben. philips seçtim 1 sene dolmadan çöpe gitti eski monitörüme döndüm şimdilik. lg nin ince çerceveli güzel modelleri var

okadar çok isteğin olursa fiyat çok artıyor. fiyatı makul tutmak için bazı şeylerden feragat etmek lazım. 27" için 2k ideal olabilir belki ama üzerine çıkacaksan 2k rahatsız edebilir
  • HasanK  (17.07.19 01:50:46)
ben 2k değil de ultrawide tavsiye etmek isterim. ama ultrawideların -az araştırmama göre- üst seviyelerini yani 144hz ve üzerilerini türkiye'de bulmak zor olur. uzun bir süredir lg 29um68p kullanıyorum. hoşuna giderse amazon'dan 144hz olanı çek gitsin. üst seviye monitörlerde marka pek fark etmez fakat ben lg'den şaşmam. benq da olabilir belki.

benim de sorum var:
curved monitör grafik çalışmalarını kötü yönde etkilemez mi?
  • arakaali  (17.07.19 05:28:20)
@HasanK gözümsün dostum. teşekkür ederim.

@arakaali curved monitorlerin genel olarak tasarım işlerinde sorun olmadığı fikrini edindim ben. eğim çok olmadığı müddetçe sorun teşkil etmez muhtemelen. tabi curved in asıl olayı ikinci monitör eklendiğinde ortaya çıkar muhtemelen.

www.designernews.co

www.quora.com
  • issiz karga  (17.07.19 11:54:44)