vizesiz ülkelere gidişte uçak bileti

vizesiz ülkelere giderken pasaport kontrolünde ya da başka bir alanda dönüş biletini sorarlar mı

Sorarlar, dikkat et, bu dönemde çok problem çıkıyor, otel dönüş bileti para göstermen lazım sorduklarında.

  • patos64  (12.07.19 03:47:57)
Sorabilirler, sormayabilirler de..

  • ebabil curnatasi  (12.07.19 05:15:57)
soracaklarmış gibi tedbirinizi alın her zaman.

  • axl  (12.07.19 08:01:27)
Sorabilir, soruyorlar. Komik bir anım var, Belgrada gittiğimde İstanbul'dan kalktı uçak. Bende Ab vatandaşlığı var onu kullanıyorum pasaport olarak. Uçak iner inmez havaalanında ilk kapıdan girdiğinde bir kadın milleti durdurup pasaport istiyordu, Türk pasaportu olanlara sorular soruyordu bana direkt geç dedi adafadafs Sırbistan Ab'de değil, yani pasaport olarak pek bir farkımız yoktu. Sonra alt kata inip mühür basılan gişede yine yanda türkler vardı onlara bir sürü soru soruyorlardı. Maalesef ama gerçek böyle.

  • senolll  (12.07.19 08:32:21)
ukrayna'da odaya çekip dönüş bileti otel rezervasyonu belgelerini isteyip fotosnu çekmişlerdi. ne kadar paran var diye sormuşlardı. sırbistan'da uçaktan indikten sonra milletin tek tek pasaportlarına bakıyorlardı. biz de başka schengen vizeleri olduğu için hemen yolladılar. diğerlerini bir yere alıp götürmüşlerdi.

  • hononu  (12.07.19 08:43:08)
Sağlık sigortası da yanınızda bulunmasında yarar vardır. Sorabilirler.

  • put it in your appropriate place  (12.07.19 10:42:18)
Ukrayna'ya gidecekseniz, ki daha önce giriş yapmamışsınız, kesin soruyorlar. Hatta odaya çekip dönüş bileti, kalacak yer göstermenizi isteyip yanınızda ne kadar para varsa kameraya gösteriyorsunuz. Sonrasında bir de profil fotoğrafınızı çekiyorlar. Yaklaşık 2 saat kadar ayakta bekletilmeniz de cabası. Bu muameleyi görmek can sıkıcı. Emeği geçenlere baya saydırmıştık kuyrukta.

Belgrad'da uçaktan inişte gözlerine kestirdiklerine soruyorlar, ayırdıkları da oluyor. Bize bir şey sormamışlardı. Saray Bosna'da da istenmedi bir şey. Makedonya'yı bu sene deneyeceğim. Hazırlıklı gitmekte fayda var.
  • asgeavcer  (12.07.19 10:48:26)
Sorulduğu da oldu, sorulmadığı da. Filipinler'de sormuyorlar mesela. Tayland'da eskiden sormuyorlardı, sonraki gidişlerimde sordular. Dönüş biletim olmadığını, otobüsle Kamboçya'ya geçeceğimi söyleyince bir durup aralarında konuştular, sonra yol verdiler. Neyse ki ileri bir tarih için Kamboçya hostel rezervasyonum vardı, bunun da yararı oldu herhalde. Japonya'da soruyorlar mutlaka.

Ben Balkan taraflarına gittiğim senelerde pek öyle sorular olmuyordu ama anlaşılan yeni yeni başlamış. Durumlar değişebiliyor, yukarıdaki Tayland örneğinde de olduğu gibi. Benim de tavsiyem soracaklarmış gibi hazırlanmak. Eğer elde hiç dönüş yoksa vizesiz bir komşu ülkeden otel rezervasyonu yapıp: "Karadan çıkacağım, falan yere gideceğim, oradan döneceğim. Onun bileti oradan alacağım" denebilir. Sonuçta iş onlardan çıkıyor.
  • d max  (12.07.19 15:28:24)