[]

İşsizlik

Onlarca yere başvurdum kimse dönmedi, iş yok mu hakikaten yoksa bana mı yok? Part-time vasıfsız işlere başvuruyorum ama kimse dönmüyor üni mezunu olduduğum için mi acaba? Geçen bi arkadaşım da gitmiş mülakata üni mezunu adamsın ne işin var burda vs demişler
 
Şu an ortam cidden berbat. İş bulsan da özel sektör maaşları çok düşük


  • insomniac  (11.07.19 22:39:09) 
Fox'un bugünkü bölümünü izleyin


  • adetsancısı  (11.07.19 22:44:29) 
ben de aylardır bulamadım, iş ilanı yok. olan birkaç ilanda da en az 2 sene tecrübe istiyor. yeni mezun olarak ne yapacağım bilemiyorum.


  • candide  (11.07.19 22:45:55) 
"üni mezunu adamsın ne işin var burda " ifadesini pozitif alacak ve umutlanacak sayısız uni terk ve/veya lise mezunu insanların varlığı, işsizliğin boyutlarını açıklamak açısından acı ama gerçek bir örnek olsa gerek...


  • nickimi verin bana  (11.07.19 22:48:25) 
Vasıfsız işlere ciddi anlamda çok başvuru oluyor. Üniversite mezunu insanlara çok ücret ister yada burada ne işi var şeklinde bir bakış açısı var. Büyük bir şehirde değilseniz büyük iş ilanı (kariyer, eleman, yenibiris, indeed) siteleri yerine yerel sitelere, Facebook gruplarına göz atabilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler daha çok onları kullanıyor.


  • Deathcomenearme  (11.07.19 22:49:17) 
İş-kur'a kayıtlı işsiz sayısı şu an 4.5 milyon. (4,400 küsur)

Bunların yaklaşık 1 milyonu üniversite mezunu.

İş-kura'a başvuran doktora diplomalı işsiz sayısı 1000.

Ve bunlar sadece İş-kur'a başvuran insanların sayısı, başvurmayanların kaç kişi oldugunu bilemiyoruz.
  • scientia dux vitae certissimus  (11.07.19 23:17:07) 
ben şubat ayından beri iş arıyorum, çok fazla yerle görüştüm ama hiçbiri ile anlaşamadık. piyasa şartları korkunç durumda.


  • ben cocukken de cooldum  (11.07.19 23:52:11) 
150 bin nüfuslu bir ilçede yaşıyorum son 15 günde işkura düşen ilan sayısı 8. bunlar da zaten ya beden işçisi ya temizlikçi. o kadar büyük bi işsizlik var ki normal şartlarda senin vasıflarında birine ortaklık teklif etmesi gereken firmalar yüzüne bakmıyor. çünkü biliyorlar ki yarın senden daha vasıflı biri çaresizlikten başvuracak. işimiz çok zor, çok büyük bir umutsuzluk var. gençlerin ömrü sokağından dışarı çıkamadan geçiyor. dağı taşı torpil belası sarmış. bir torpil bulamıyorsan iş bulman mucize haline gelmiş.


  • bidakikanizialicam  (12.07.19 14:22:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.