tavuk gögüs eti ve avokado

bir süredir öğlen yemeklerinde tavuk gögüs eti ve avokado ikilisini tüketiyordum. şimdi 1 adet avokado olmuş 10tl onun yerine ne tüketebilirim? gögüs kuru kuru hiç yenmiyor.

kuyruk yagi elbette. en dandik eti bile lezzetli yapar. 100 gram sotelik dogra ustune de 400-500 gram tavuk at. kavurma mis gibi.

  • alperz  (10.07.19 20:13:15)
avokadonun mevsimi değil ona bişey diyemem de organik değilse zaten yazık tavuk yeme demeye geldim, hep kanserojen ya o piii :/ hindi al hiç değilse, antibiyotikle büyütemiyorlar onları.

kuyruk yağı kadar zararlı yağı, avokadodan gelen yağ gibi yararlı bir yağla kıyaslayamam bile ancak lezzet açısından+1
  • jimjim  (10.07.19 21:16:32)
Yoğurt + Salatalık.
Çoban salata, mercimek salatası (bol limon ve zeytinyağıyla)
Tavuk etine hardal da yakışır.
  • PhoenixRising  (10.07.19 21:59:46)
kuyruk yağının ne zararı varmış? çok rica ederim aydınlatın bizi.

  • alperz  (12.07.19 12:19:44)
pesto sos guzel gider sanki

  • jimicik  (12.07.19 12:23:00)
ben de pesto önerecektim de sağlıklı bir pesto sos yemek için evde yapmanız lazım. evde orijinaline yakın bir pesto elde etmek için de dolmalık fıstık, parmesan falan kullanmak gerekiyor. onların da fiyatı bana baya pahalı gelmişti açıkçası.

ıspanak püresi ya da haydari benzeri şeyler yapabilirsiniz. yine yoğurtlu semizotu da yakışır.
  • muslugubozukhayrat  (12.07.19 13:41:39)
ayran falan iç ya da üzerine bol kırmızı biber dök.

  • xvyz  (12.07.19 14:31:43)