Tecavüz vakalarının tespiti nasıl yapılıyor?

Bir cinsel ilişkinin tecavüz diye şikayeti konusunda tecavüz olduğuna kanaat getirilebilmesi için;
-kişi ile yakınlık derecesi
-darp olup olmadığı
-reşit olup olmadığı
dışında hangi hususlar inceleniyor?

Not: tecavüze uğrayan kadın ise kadın beyanı esastır mevzusu olsa dahi tecavüz olmadığı ortaya çıkan vakalar olduğu için bunu bir kenarda tutuyorum.

kadının beyanı meselesi de biraz eksik anlaşılıyor, bu beyan hüküm değildir, yukarıda yazdığın konularda soruşturmanın hemen yapılmaya başlaması için yeter durumdur.

  • freebird5406_2  (10.07.19 16:11:27)
kadını muayene ediyorlar.

  • ergenpezeveng  (10.07.19 16:14:55)
muayene +1

  • SiyamkedisiZorro  (10.07.19 16:20:08)
Cinsel ilişkide ıslanma olduğu için vajina hasar görmüyor ama tecavüz ıslanma, rahatlama, genişleme olmaksızın oluştuğu için vajinayı tahrip ediyor. Ciddi şekilde zorlanma, yırtılma vb. oluşuyor. Dolayısıyla cinsel ilişkiye girip bunu tecavüz diye yutturmak öyle kolay bir iş değil, muayene esnasında her şey anlaşılıyor.

Erkekler zannediyor ki kadınların cinsel organı her daim ıslak, uyarılmış, ilişkiye hazır durumda. Yok öyle bir şey. Uyarılmamış hali daha ufak ve kurudur.
  • i m cool with that  (10.07.19 16:28:58 ~ 16:30:44)
Kadin beyani esastir diye bir uygulama yok zaten. Olamaz da.

Yukaridaki cevaba istinaden:
Muayene esnasinda her sey anlaşılıyor degil. O kadar basit degil o olay.
  • stavro  (10.07.19 16:34:20)
@stavro aslında ben de aynı şeyi düşündüm. Tecavüz sırasında ıslanmış haz almış da olabilir. Islanmasa erkek devam edemez bence.
(bkz: vajinismus)

Örneğin sevgilimle ilişkiye gireceğimiz ilk anda ıslanmadığı zaman penisim vajinasında ilerlemiyordu. Sadece vajina değil penis derisi de bu duruma dayanamaz bence. Bu nedenle seks gerçekleşmez
  • enis buyutucu  (10.07.19 16:40:32)
@enis nereye varmak istediğini anlayamıyorum, tıp diye birşey var, insan anatomisi üzerinde baya bi bilgi birikimi var, dokuların hangi pozisyonda hangi nesnelerle zarar gördüğünü açıklayabiliyor, tanık ve sanık beyanları, olay yeri gibi bir çok açının yardımıyla aydınlatılıyor

bir de bu konu cinsel saldırı suçları altında inceleniyor
  • freebird5406_2  (10.07.19 17:40:39 ~ 17:47:05)
herhalde normal ilişkiyi girdik ama kadın beni ertesi gün tecavüzle suçlarsa ne yapabilirim diye sormak istiyor arkadaş

  • Jeckson  (10.07.19 18:13:45)
bugünkü şule çet davasından
twitter.com
  • freebird5406_2  (10.07.19 19:41:28 ~ 19:43:14)
bu işlerin ispatı biraz zor malesef.

  • prizmatik  (10.07.19 19:46:18)
@freebird demek istediğim bana kalırsa vajinal ıslanma ve yırtık olmama durumunda dahi tecavüz vakası gerçekleşmiş olabilir. Ya da karganlaştırıcı bir madde kullanılmış olabilir (yağ, tükürük gibi).

  • enis buyutucu  (10.07.19 23:37:58)
@enis buyutucu
Zaten böyle bir netlik olmadigini dogrulayan ornek vakalar da var.
Daha yeni abd de bir olay oldu, adamin sucsuz oldugu sonradan anlasilip aklandı mesela.
  • stavro  (10.07.19 23:51:00)