zaman içinde değişen müzik zevkleri

merak ediyorum x yıl önce burun kıvırdığınız, bunları kim dinliyor acaba dediğiniz şeyleri dinler oldunuz mu? ya da şimdi dönüp baktığınızda ben bunları neden dinliyordum acaba dedikleriniz var mı?
kendim için konuşmam gerekirse eski dinlediklerime bu neymiş lan böyle demiyorum ancak eskiden arabeske acayip mesafeliydim. küçük görmüyordum ama bu kadar acı, depreseif şeylere gerçekten gerek var mı diye düşünüyordum. 27 yaş itibariyle azer bülbül içermeyen her playlistin biraz eksik olduğu gerçeğiyle yüzleşiyor gibiyim. sizde durum ne?

12-18 yaşlarında deli gibi black metal dinlerdim. Hala sorarım kendime. Niye bu kadar üzücü,sinirli, manyak ve kafa s*kıci şeyler dinliyormusum diye.

  • westblack  (07.07.19 19:57:16)
2-3 sene önce metal muzigi asla dinleyemeyecegimi düşünürdüm. Dinleyenleri garipserdim. Şimdi en sevdiğim tür. Sıradaki büyük lafim deep house için.
Edit favorim melodic death, epic, trash ve heavy metal filan.

  • Amaranta ursula  (07.07.19 19:58:36 ~ 20:01:03)
17 - 18 yaşında metal dinlemeye başladım, uzun yıllar dinledim. e haliyle o zamanlar pop un her türlüsüne karşıydık. düşün metallica bile piyasa oldu diye dinlemezdik. neyse işte şimdi bir çok türle berabe pop da dinliyorum ama tabi öyle demet akalın, murat boz gibi saçmalıkları değil.

aabesk e her daim mesafeli oldum elimde değil. büyük laf etmek istemem ama bana öyle geliyor ki şu iki şeyi hayatım boyunca asla yapamayacakmışım gibi geliyor, biri zevkle oturup arka arkaya arabesk müzik dinlemek, diğeri de islamcı olmak.

ha ama arada müslüm gürses in falan şarkılarını açıyorum ama genel olarak araştırmacı ruhla dinliyorum. aynı zamanda flamenko dinleyicisiyim de, çok severim, böyle kimi parçalarda flamenko yapılarını, tınılarını, akor süreçlerini görmek çok hoşuma gidiyor.
  • issiz karga  (07.07.19 20:28:36)
Yılların progressive rock dinleyeniyim, yeni dönem Türk Indie gruplarıyla saatlerce dalga geçerdim şimdi hepsini dinliyorum. Hatta chill out, house falan yardırdım gidiyorum.

  • landho  (07.07.19 22:18:31)
12 pop (tarkan- yakalarsam muck)
15 ayna
17 manga, mor ve ötesi, vega
20 metallica, manowar, judas priest
25 yok

Ah bu türküler,
Türkülerimiz,
Ana südü gibi candan,
Ana südü gibi temiz.
Türkülerde tüter dağ dağ, yayla yayla
Köyümüz, köylümüz, memleketimiz.
Ah bu türküler, köy türküleri,
Dilimizin tuzu biberi,
Memleket ahvalini onlardan sor,
Kitaplarda değil, türkülerde ara Yemen'i,
Öleni, kalanı, gidip gelmeyeni..
Ben türkülerden aldım haberi.
Ah bu türküler, köy türküleri,
Mis gibi insan kokar mis gibi toprak,
Hilesiz hurdasız, çırıl çıplak,
Dişisi dişi, erkeği erkek,
Kaşı kaş gözü göz yarası yara,
Bıçağı bıçak.
Ah bu türküler, köy türküleri,
Karanlık kuyularda açılmış çiçekler gibi,
Kiminin reyhasından geçilmez,
Kimi zehir kimi zemberek gibi.
  • bonanza  (07.07.19 22:49:07 ~ 22:49:22)
Kardes ben bu aralar vaporwave dinliyom, su an bile utaniyorum ciddi ciddi bunu dinliyorum diye. Bir kac yila kesin degisecek. Ama bu aralar is yaparken devamli zevkle dinliyorum.

  • beriberi  (07.07.19 23:04:25)