Genç doktorlardan memnun musunuz?

Bu kadar ani hastanelerin yapılması ve doktor pompalamak için eğitimlerin yeterince sorgulanmaması gibi sorunlar var malum. Sizin başınıza bu yüzden sorun geliyor mu?
Mesela ben kasım gibi bir doktora gittim 25-30'lu yaşlarda, branşı ortopedi.
Dizimdeki ağrıdan bahsettim eliyle baktı diz kapağın aşınmıştır squat yapma biraz dinlen, dizlik kullan geçer dedi ve yolladı. Röntgen bile çekmedi...
Tabii ki iyileşmedi ve farklı bir hastanede ortopedi doktoruna gittim bu seferki 40'lı yaşlarda. Röntgen çekildi bir şey çıkmadı, eliyle muayene etti acıyon yeri söyledim mr çekildi. Mr sonucu menisküs yırtığı çıktı ve tedaviye 2-3 ay gecikmiş oldum. Tedaviye başlasam da şuan pek fayda etmiyor açıkçası, ağrılar eskiye göre daha çok.
Yani baştan savmayıp mr veya röntgen çektiremez miydi? Bu sorun kişiyle mi ilgili yoksa son zamanlardaki mezunlarla mı ilgili sizce?

Olan oldu artık ama sağlık söz konusu burada.

kisiyle ilgili. bugun hayatimin en kotu doktor tecrubesini yasadim ve orta yas uzeri kadin doktordu.

  • xvyz  (03.07.19 23:21:21)
ben hastanelere hiç güvenmiyorum. size şaka gelir belki ama eşimin parmağında cam kırığı kalmıştı, röntgen, emar hiçbirinde gözükmedi. sonra cam kendiliğinden düştü.

  • for day to break  (03.07.19 23:28:59)
Çok tetkik çok iyi doktor demek değil abi. Bu her şeyi bildiğini sanan hastalar tarafından inatla savunulduğu için dünya kadar tomografi ve mr’la milyonlarca lira boşa gidiyor.

  • doxanikee  (03.07.19 23:57:22)
@doxanikee milyonlarca lira boşa gitmesin diye insanlar yanlış yönlendirilmemeli mesela. Röntgen bile çekilmeden "diz kapağı aşınmıştır yeaa" diyerek hastaya savurmaktansa biraz ilgilenip gerçekten rahatsızlığı öğrenmek gerekli.

  • six packsiz  (04.07.19 00:06:14)
Benim lisedeki arkadaşların çoğu bu seneler mezun olup işte tus vs bi yerlere dagildiklarini düşünüyorum. O kisiler doktor olduguna gore onlara allah dusurmesin demekten baska carem yok. Cunku hepsi sadece garanti meslek ve parası iyi diyerek gitti. Hicbiri idealist degildi. Bu yüzden doktora giderken hasta yorumlarından, aldığı eğitimlerden, kendisini geliştirdigi alanlara dikkat ederek gitmeli. Yoksa sadece zaman kaybina ve tedavi suresinin uzamanasina yol acmalarindan baska bi ise yaramiyorlar. Bu yazdiklarim sadece gençlere degil eski nesilde de vardir ama son zamanlarda para on plana daha cok cıktı maalesef.

  • funl  (04.07.19 00:18:08)
evet böyle birşey olabilir. bir devlet hastanesinde genç bir doktor kankalı el/kol hareketlerini görünce direkt doktoru değişmiştim. sağlık sektörü maalesef paraya dayalı. paranız varsa iyi doktorlar var, yoksa iyi doktor için şanslı olmalısınız.

  • HasanK  (04.07.19 04:53:01)
" genç doktorlar"la alakalı bir durum değil, her meslekte olduğu gibi tecrübeyle alakalı. su an iyi kabul ettiğimiz bir doktor da bir zamanlar " kötüydü"

  • yuvarlanantencereninkapagi  (04.07.19 13:56:27)