[]

Multiple girişli schengen vizesini anlamadım.

Pontus'lular sağolsunlar, 75 günlük vize verdi. Multiple ve 20 gün kalışlı. İlk olarak 3 Gününü Yunanistan'da kullanıcaz. Kalan 17 gün için, 2 gün Paris, 5 gün Roma, 4 gün Amsterdam, 2 Gün Berlin, 4 gün Madrid yapabilcek parayı bulmak için ücret-i mükabili dibimi döğdürmem gerekli.
Kalan 17'ü istediğim gibi Schengen ülkesinde geçirebiliyor muyum? Bir sonraki vize başvurusunda yine multiple vize istesem "Çakal mısın nan sen" deme ihtimalleri var mı? Efendi gibi vize aldığım ülkeye 2-3 kere gir çık yapmak mı yoksa dibine kadar sömürmek mi? Napalım? 
Almışken kullan, neden etkilesin ki sonraki vizeni?
Hatta efendi efendi girip çıktığın sürece pasaportta daha çok Avrupa ülkesi görünmesi daha iyi bence. Paran varsa somur.

  • piremses  (28.06.19 22:48:44) 
20 günü geçmedikten sonra istediğiniz gibi cirit atınız.. hangi ülkeden alındıysa oraya giriş yapın o yeterli. şengen kurallarına göre en fazla kalacağınız ülkeden almanız gerekiyor ama ona ancak almanya takılır herhalde. kapıda biraz tartaklanabilirsiniz. otel rezervasyonları ve dönüş biletleri gibi malzemeler yanınızda olsun.

eğer şengen bölgesine girdikten sonra tr ye dönmeden gerçekleşecekse hiiiç sorun olmaz zaten pasaportu unutuyorsunuz otel kullanmazsanız..
  • ozdek  (28.06.19 23:02:49) 
evet geçebiliyorsunuz.
demezler, isteyin sonrakinde de.

bir de multiple'i kullanmak zaten bu değil; schengen bölgesi bir bütün kabul ediliyor. eğer schengen dışına çıkıp tekrar girerseniz multiple'den yararlanmış olurdunuz. yukarıdaki plan için tek girişli schengen de olurmuş yani.

dolayısıyla 20 gün içinde yunanistana (muhtemelen türkiyeden) 2-3 kere giriş çıkış yapmanızı anlayamadım..
  • jimjim  (28.06.19 23:50:10) 
Kara ve tren sınırlarında aslında sınır diye bişey yok, basıp geçiyorsun şengen içinde. Hatta havaalanlarında da şengen içi türkiyedeki yurtiçi gibi, pasaport kontrolü olmayabiliyor. Eğer planınızda şengenden çıkıp tekrar girmek yoksa bi sıkıntı yok. Çünkü o zaman yine sınırda sorular sorabilirler.


  • senolll  (29.06.19 03:05:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.