Toefl-ibt

Amaç : pilotluk başvurusu
Hedef : toelf (ibt) 75

Hangi kitabı seçmeliyim ?
Fiyata takılmayın 60tl ye alıcam hangisi olursa.

Ets
Cambridge
Longman
Barron

Başka öneriniz var mı ?

edit: sadeleştirdim.

Seviyen B1-B2 dolaylarindaysa kendi imkanlarinla, internetten bulacagin materyallerle calisman yeterli olur dostum hic para harcamani tavsiye etmem.

  • stavro  (26.06.19 15:18:00 ~ 15:18:12)
reading ve listening'e cambridge ile hazırlanmıştım
speaking ve writing'e fullnote ile, internet üzerinde bulabilirsin, basılı bir kaynakları yok sanırım, joseph diye bir adamın videoları vardı.

ek not: yök'ün geçen senelerde okullarda yapılmayan TOEFL sınavlarını gerçersiz olduğuyla ilgili bir kuralı çıktı. ben bunu bilmeden girdim, yüksek lisans başvurumda toefl'ı kabul etmediler.
pilotluk için böyle bir durum olacağını sanmıyorum ama yine de bir araştırın, o kadar emeğe yazık olmasın.

başarılar
  • ilkot  (26.06.19 15:50:35)
ben zamanında ets ve barron un bir deneme seti vardı, gerçek sınav gibin çözüyodun bilgisayardan ondan 3 er 4er tane çözüp girmiştim. faydalı idi.

writing için kitap gerekli olur, kalıplar önemli.

75 zor bir puan değil bu arada.
  • kveldulv  (26.06.19 16:03:13)
Dolarin tersine hareket eden diye bir kur yok.

  • stavro  (26.06.19 16:35:03)