[]

anlatım bozukluğu sorusu

arkadaşlar yardım bekliyorum, ben edebiyat hocasıyım çözemedim. belki türkçe hocaları veya türkçe gönüllüleri çözebilir. şurada ne anlatılmak isteniyor;
"bu sıra 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre her gün hesabına giriş yapanlar arasından baştan belirlenmektedir." 
her gün hesaba giriş yapan çaylakların bir listesi var ve bu liste de o çaylaklardan en eski tarihte entry girenlerden en yeni tarihte entry girenlere göre ilerliyor. ertesi gün yine hesaba giriş yapan çaylaklardan farklı bir liste yapılıyor, yine aynı kritere göre entry tarihine göre bir sıralama oluyor.


  • mg3929  (26.06.19 10:44:29) 
Şartlar;
-10 Entry girilecek
-Her gün hesaba giriş yapılacak.

Şartları sağlayanlar sırayla içeri alınacak

Hepsi bu
  • infernalcadre  (26.06.19 10:44:30) 
cumlede anlatim bozuklugu yok. sadece gore'den sonra bir virgul istiyor.

diyor ki: insanlar sira ile yazar oluyorlar. Insanlar 10 entry'yi ne zaman doldurduklarina gore siralaniyor, ama sadece hesaba giris yapanlar bu listeye girebiliyor.

Hesaba hangi siklikla girenlerin listeye girdigi ise belirtilmemis. Bu yuzden sik sik girmek bir avantaj olabilir belki?
  • ebabil curnatasi  (26.06.19 10:46:47) 
Bence "ve" bağlacı eksik diye anlam karmaşası olmus. Göre' den sonra ve gelirse anlam oturacak. Bir de üstteki arkadaşlar zaten açıklamış neler gerektiğini.


  • Amaranta ursula  (26.06.19 10:47:05) 
Ne tür bir anlatım bozukluğu var bilmiyorum. Ama daha sarih bir anlatım için cümlenin

"bu sıra 10 entry'yi doldurma zamanına göre her gün hesabına giriş yapanlar arasından baştan belirlenmektedir."

olması daha iyi olurdu.
  • theodor  (26.06.19 10:55:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.