Lazer yazıcı ile fatura yazdırmak istiyorum

Matbaacı ile anlaşarak lazer yazıcılar için uygun olan bir fatura yaptırmak istiyorum. Tasarımı özel olarak yapacağım için lazer yazıcıda bunu konumlarına göre yazacak bir program da yaptım. Fakat şimdi uygulama kısmına geçtiğim zaman aklımda şu şekilde problemler oluştu.

Kaç nüsha yazdırmam gerekiyor? bildiğim kadarı ile 3 adet yazdırmam lazım. Biri müşteriye, biri benim saklamam için, biri de muhasebecime gönderilmesi gerekiyor. Burada yanılıyor muyum?

Eğer A4 formatında bir fatura bastırırsam, aynı seri numaralara sahip 3 koçan mı bastırmam gerekiyor?

Normalde nokta vuruşlu yazıcılar bu sorunu karbonlu kağıtlar ile yapıyor fakat ben a4 yapacağım bu özellikten mahrum kalıyorum. Lazer ile fatura yazdıran arkadaşlardan durumun nasıl olduğuna dair bilgi almak istiyorum.

Teşekkürler...

3 nüsha, a4 fatura yapılacaksa 3 tane a4 yapılması gerekiyor elbette. yani yazıcı her fatura baskıda 3 tane a4 yazdıracak

  • vladimirdökümov  (19.06.19 20:33:33)
ben çok anlamıyorum ama bir yakınım gördüğüm kadarıyla şu şekilde yapıyor, fatura 3 nüsha asıl olan beyaz, altta pembe ve en altta sarı olmak üzere, her birini tek tek yazdırıyor, yani beyazı yazdırıyor ardından pembeyi yazdırıyor ardından sarıyı, sonra hepsini kaşe imza yapıp muhafaza ediyor.

  • hypathia  (19.06.19 21:31:46)
normal fatura için 3, irsaliyeli için 4 basarlar.

aynı seri numaralara sahip üç (dört) farklı renkte (beyaz + 2(3) renk) baskı yapar ve harmanlarlar bunu. siz fatura basacağınız zaman aynı numaraya sahip bir seti yazıcıya koyar, x3 veya x4 tane bas diye basarsınız.
  • cern de cayci olmak vardi  (19.06.19 23:15:30)
yukarıdakiler doğğru ancak elektronik faturaya geçmek daha kolay olabilir. onu da düşünün derim.

  • hoot  (21.06.19 03:06:08)