[]

İnsanlar çok çıkarcı, dertliyim sözlük

Ben genelde kimseye kazık atmam, yardımcı olurum ve haklarını kendi menfaatimle çatışsa bile gözetirim. Bu ahlaktır bana göre.
Bugün dertliyim
1.olay,
Bi arkadaşım var, iş alabilmek için benle çalışıyor gibi ortak bi izlenim verdi çevresine. İş alırsak da beraber paylaşacaktık. Bugün önemli bi görüşmede karşı tarafa latife yaptım, haftaya da sözleşmeyi yapalım diye. Bu arkadaş lafa girdi ve senle değil benle çalışırlar dedi. Döndüm ve 13.havariyi bilir misin dedim ? Güldü tabi ki biz ortağız , elbette bayan x ile sözleşme yapacaksınız ortak çalışıyoruz dedi. Notunu kırdım. Gerçek niyeti kötü, benim işyerim olmasa kimse onu ciddiye almazdı. Ama içi kötü.

2.olay
Çok küçük bi parayla bi müvekkille anlaştık 2 ay oldu para yok. Ama davanın karşı tarafına yarın nakit 15bin tl vereceklermiş akıllarınca. Benden de protokol istiyorlar. E dedim gelin gelirken de ücretinizi getirin, kafanıza göre protokol yaparsanız adam hem parayı alır hem tekrar dava eder ( yeniden dava eymemesi için bazı hukuki bilgiler lazım ve mevcut dava kapanöayacak ben yine duruşmalara gidip geleceğim kamu davası olduğu için , yani iş bitmiyor )
Neymiş benim parayı sonra konuşurmuşuz
Yahu adama 15bin buluyorsunuz benimki bunun yanında pire.

İşte bu bencillik. Bu menfaatçilik ve dürüstçe değil.
İnsan kulanmayı hüner sananlar, aslında sadece ahlaksızsınız.

Soruya gelelim :
1. Bu arkadaşa ofisimi bi daha kullandırmayacağım, siz olsanız napardınız ?
2. Paramı ödemeyen müvekkile de protokol yazmayacağım. Çünkü aulık 20bine yakın gelirleri var. Sadece adam kullanıyorlar. Sizce ?

 
2 sine de sonuna kadar katılıyorum. yazdığını yap.


  • papuayenigine02561  (18.06.19 22:35:23) 
1. Hocam kimin müvekkili bu? Ofis sizin müvekkil onunsa, bence biraz fazla alınganlık yapmışsınız

2. Para ödemeyen müvekkille iş yapılmaz yav, hele hele kamu davası diyorsun ceza dosyası sonuçta müvekkilin nasıl bir profil olduğu aşağı yukarı kafamda canlandı parayı almadan kılını bile kıpırdatma bence
  • vedatchilipeppers  (18.06.19 22:40:09) 
İkisinde de haklısınız.


  • somethinginthewayshemoves  (18.06.19 23:04:27) 
Haklısın kanka


  • (s)AINT  (18.06.19 23:26:54) 
Papaua +1 kesinlikle cok haklisiniz, ozellikle ikinci olayda, avukatlar agactan topluyor ya gecinecek parayi.


  • songforsomeone  (18.06.19 23:45:13) 
1) Ben olsam alır karşıma "madem beraber yapacağımıza anlaştık, o zaman ona göre davran. Tek çalışmak istiyorsan ya da böyle davranmaya devam edeceksen de git kendi ofisine" der ultimatom verirdim.

2) Parayı görmeden hiçbir şey yapmazdım ben de.
  • j r r tolkien hayrani  (19.06.19 00:30:39) 
1) Arkadaştan kurtul.

2) Paranı almadan protokol yazma.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (19.06.19 02:00:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.