[]

Makyajda bronzer ile contour aynı şey mi

Bazı videolarda bronzerla contour yapıyorum diyorlar. Bazılarında ise contour paletinde ki şu rengi kullandım falan deniyor. Ama kozmetik mağazalarında bronzer ayrıca satılan bir ürün ve genellikle allık olarak kullanılıyor sanırım. Contour denen şey bronzer ile mi yapılıyor?
 
ayni sey degil ama tonlari birbirine yakin.
bronzer simli/isiltili olabiliyor. böyle bir bronzer kontur icin kullanilmaz. ama mat bir bronzer kontur icin kullanilabilir.

  • pilav  (18.06.19 10:09:55) 
Yanılmıyorsam kontur paletleri daha yoğun, fondöten (sıvı değil de tabaka olan) kıvamında, emin değilim. Bronzer allık gibi, pudra gibi sıkıştırılmış toz, tam olarak allık yerine geçmiyor, elmacık kemiğinin üstünü renklendirmek değil de altını gölgelemek için kullanılıyor. Ama mat olursa kullanılabilir +1


  • kobuzchu kiz  (18.06.19 10:14:31) 
Kontor golge gibi durmasi gerektigi icin genelde daha gri tonlu, bronzersa daha sicak tonlu.


  • hot potato  (18.06.19 10:44:43) 
Bronzer cilt tonunu ısıtmak için (çünkü yüzünüze tamamen kapatıcı ve fondoten sürünce yüzünüzün doğal gölgelerini kaybediyorsunuz ve bu da ruhsuz bir görüntü veriyor) kullanılan pudra formlu bir ürün (ancak simli değilse ve ten renginize uygunda kontur uygulaması için de kullanabilirsiniz, aynı ürünü far olarak uygulayabileceğiniz gibi).

Kontur ürünleri ise pudra, krem veya sıvı formda olabilen mat ürünler.

Benefit Hoola, Nars Laguna (beyaz veya buğday tenliyseniz), Nars Casino (esmerseniz) gibi ürünleri hem bronzer hem kontur ürünü olarak kullanabilirsiniz.
  • marla is in my head  (18.06.19 11:49:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.