[]

şarj olmama/su gibi azalma sorunu

1.5 yıllık bir xperia var eliimde, dün %80lerdeydi birkaç saat ellemedim %4'e düştü, şarjda 2 farklı şarj aletinde 3 saat durdu %4'te kaldı.
sabaha kadar şarjda bıraktım %70lerde aldım, dakikada 1 şarj eksiliyor.

ne yapayım?

 
yenisini alın


  • vladimirdökümov  (13.06.19 11:29:26) 
Pil değiştir


  • sutlu nescafe  (13.06.19 11:43:16) 
eset indirip taradım donanımsal bi zımbırtı olduğundan emin olmak için, temiz çıktı.
@sutlu nescafe, kapak açılan türden değil, bu durum için çekilmiş bi alay video var onları izleyeceğim vs ama servis-tamirci şart gibi pil için
neyse
  • owaki  (13.06.19 12:09:28) 
Pil ölmüş. Farklı marka ve düşük kalite şarj aletleri pile çok zarar veriyor, orijinal kullanmak çok önemli, eğer orijinal kullanmadıysanız diye söylüyorum.
Pili değiştirdiğinizde problem kalmaz.

  • aynabugusu  (13.06.19 15:21:30) 
tamirciye ver. evde zor olur.


  • sutlu nescafe  (13.06.19 17:24:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.