[]

Esnaf neden böyle?

Bir yerde yemek yiyorum. Eleman sürekli gelip abi bişey ister misin? abi içecek alır mısın? Abi içecek vereyim mi? Abbbbi aaaaaaabi bişey ister misin???

diyerekten kafamı sikiyor. Ya bişey istesem söylerim aq. Sktr git mi demek lazım böyle durumlarda?


 
Starbucks bu yüzden full çekiyor, kimseyle muhatap olmuyorsun ve fiyatlar artık mahalle arası cafede bile call gibi.


 • Cesario  (13.06.19 01:57:31) 
Esnafla muhattap olmayalı 6-7 sene olmuştur. Hayat kalitesini düşürüyorlar insanın.

Her işimi kurumsal mağazalardan ve internetten hallediyorum ve gayet yetiyor.
 • Tochinoshin  (13.06.19 02:04:52) 
Valla bazıları milletin başında durup zorla aldırmaya çalışıyor, bazıları da sıkıntıdan ve gelen müşterinin memnun kalması için öyle davranıyor. "Yok sağol kardeşim, bişey lazım olursa söylerim" de geç.


 • j r r tolkien hayrani  (13.06.19 02:10:48) 
Bu yüzden lokanta yerine mc Donald’s, Burger King gibi fast food zincirleri ve cafeler yerine Starbucks gibi kahve zincirleri zincir oldu her yere yayıldı. Hem esnaftan daha ucuzlar hem de daha insanlar. Üstelik bir burger king’in herhangi bir mahalle lokantasından çok daha temiz olduğunu düşünüyorum daha göz önünde ve denetlenebilir oldukları için.


 • siyah giyen adam  (13.06.19 05:19:24) 
Ya iste oyle yerden hemen kalkip gitmek ve bir daha oraya ugramamak lazim. Servis elemaninin bir sucu yok, isletmeci oyle yapmasini istiyor. Tipik, dar goruslu esnaf mantigi.


 • nax  (13.06.19 07:40:39) 
neden öylesini bilemem de, çözüm olarak takmamayı zamanla öğrenebiliyor insan. bir yaz gecesinde cırcır böceklerinin sesini yoksaydığı gibi yok sayabiliyor bünye. gıcık olmamaya çalışın, "yok" diyip geçin.


 • dilemma of subscribtionability  (13.06.19 08:53:48) 
bir kere hiç unutmam, canım acayi bir şekilde iskender çektmişti çanakkale 17 burada AVM de bay dönere gittim, oturdum masaya 1 porsiyon iskender istedim, garson önce 1,5 olsun mu abi dedi yok dedim öncen çorba ister misin dedi yok dedim, iskenderin yanına patates turşu ya da salata ister misiniz dedi, yok dedim, iskenderden sonra tatlı alır mısınız tatlılarımız güzel dedi, en son sinirlendim ya kardeşim karnım aç ve bir an önce iskender getirebilir misin yeter sorup durma diye tersledim, sonrasında onun şefi getirdi, üzüldüm bi yanda da. tek esnaf değil bu tarz yerlerde de başınıza gelebiliyor. yani senin soruna gelirsek ben sktr çekiyorum hiç kusura bakmasın.


 • xdenizx  (13.06.19 09:33:11) 
sırf bu yüzden starbucks'a gitmeyi tercih ediyorum. giyim mağazalarında da eğer peşime birisi takılırsa direk o mağazayı eliyorum. örneğin mavide bazen o kadar daralıyorum ki bırakıp waikiki'ye gidiyorum. esnaflığımızda da sorun var ne yazık ki.


 • kraldan cok kralci  (13.06.19 09:40:12) 
al benden de o kadar. Çözümünü buldum ama. Bir şey istersem söylerim abicim, sen rahatına bak diyorum.


 • '  (13.06.19 09:51:08) 
Onların suçu yok işveren zorluyor illa git sor, illa hoşgeldin de, illa tekrar satış yapmaya çalış. Onlar da mecbur ama ben de rahatsızım özellikle de kafe ve mağazalarda.


 • kirmizipilotkalem  (13.06.19 10:38:13) 
j r r tolkien hayrani +1

Bir şey olursa ben çağırırım cümlesi burada, bu işi çözer.

Ek olarak bir Burger King herhangi bir mahalle esnafından daha temiz olma ihtimali yok. Burger king'in herhangi bir yerden temiz olma ihtimali de yok. Temizlikten ne anladığımıza da bağlı tabii ama Burger King'de yenen şey yemek değil, et değil. Sadece zehir. Bir de bunun üzerine o zehir oraya pis geliyor.
 • windowsguvenlikduvari  (13.06.19 11:34:48 ~ 11:35:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.