20 lik raki satışı neden yasak?

sebebini/mantigini bilen var mi?
bu aksam tekellerde aradim bulamadim, ben sadece satilmiyor saniyordum, meger "yasak"mis..
dedim ki " eh 22.00 den sonra bira veriyorsunuz ama o da yasak?"
cevap enteresandi: " onda yakalanma sıkıntısı pek yok ama 20 lik rakiyi polis dolapta yakaladi mi 600 lira ceza kesiyor şişe başina"
dedim ki " ne yani, polis dolaplari mi karistiriyor isi gucu birakmis?"
adam " maalesef.." der gibi ellerini iki yana acti ve oylece yuzume bakti..
soruyu tekrarliyorum, bu sacmaligin sebebi nedir? ben degişik sebeblerle büyük şişe almak istemiyorum, aç/bitir seklinde bi aksam evimde iki tek atip yatmak istiyorum, neden buna bile engel olunuyor ki yahu..

Alkole erisimi kolaylastiriyor ve ozendiriyor muhtemelen. Bu da istenen bir sey degil mevcut politikalarda.

  • crown  (12.06.19 23:54:32)
fiyatları daha düşük ve ulaşılabilir bahanesiyle gençleri koruduklarını söylüyorlardı bir ara.
mantığa bak hahah

  • oksijensiznefes  (13.06.19 00:02:28)
Sorsan hepsi sağlık için alkolsüz bira bile yasak ülkede fıkra gibi

  • ZetaStar1903  (13.06.19 00:05:27)
cep votkası, kanyağıda yasaklandı, cebe sığmayacak sanırsam, bende büyük şişe alıp, bende sarhoş olmamak için küçük şişe alıyordum

  • selam  (13.06.19 00:38:08 ~ 00:39:04)
ufak ufak yasaklıyorlar işte, bir anda alkol yasak derlerse çok tepki alacakları için ufak ufak geliyorlar. yok boyuttu, yok saatti yok bilmemleydi gibi yürüyorlar. mantısı bu, üzgünüm.

  • babilbaligi  (13.06.19 08:37:42)
neden yasak satışı bilmiyorum ama hiç de öyle alkolü falan yasaklama gibi bir durumları yok. memleketim olan ilçe de tüm köylüler şaraplık üzüm dikiyor, bir sürü firma ilçeden üzüm alıyor. piyasanın kralı mey eskiden bizim orlara yanaşmazdı şimdi bizim üzüm piyasasına girdi. ilçemizde şarap fabrikası var antalya otellere şarap yetiştiremiyor.

  • mikahakkinen  (13.06.19 09:30:27)