[]

ankara'li olanlara akil danisabilir miyim

selamlar
e-yds sinavi icin ankara'ya gidecegim istanbul'dan. sinavdan bir gun once gitsem bir misafirhanede mi konaklasam diyorum fakat buna bir butce ayirmam gerekecek. ayni gun mu gitmeye calissam diye dusunuyorum. sinav 13:45'te. en erken tren 11:28de variyor. yeterli vaktim var gibi gorunuyor gitmek icin. ankara tren garinin hemen karsisindaki ataturk spor salonundan kalkiyor gozuken bir otobus var 12:04 Ç - 12:12 Ç seferlerini yakalasam vaktinden once varirim gibi geliyor.

sizlere suallerim soyle,
acaba kullaniyorsaniz hizli trenler sitede yazdigi gibi vakitlice variyor mu? yani 15-20dk gecikme payi olabilir her zaman bu sikinti degil fakat daha buyuk bir gecikme yasanma ihtimali var midir?

otobus icin nakit kullanabiliyor muyum? ankarakart almak gerekirse nereden alabilirim garda bulabilir miyim boyle bir gise?

sizce 11:30 varisli gozuken bir trenden cikip esenboga osym merkezine (www.google.com!)
saat 13:20-30 gibi varmam olasi mi? siz ne onerirdiniz?

 
"...fakat daha buyuk bir gecikme yasanma ihtimali var midir?"
-Evet var.

Madem ÖSYM merkezinde gireceksiniz uçakla gelseniz daha rahat edersiniz çünkü Esenboğa'ya çok yakın.

Eğer dediği gibi 11.30'da varırsa gara 13.30'da varırsınız (ya da daha önce). Ben olsam sınav gibi şeyleri bu kadar riske atmam.
  • heritage  (12.06.19 23:50:33) 
Eger yeterli kaynak yoksa, Daha onceki bir otobusle gelip astiden havaalani otobuslerine binmek daha mantikli bence. Treni bilemiyorum, kullanmadim hic.


  • kassiopeia  (13.06.19 00:13:06) 
imkam varsa ucakla gel. havalimanina yakin ve sinav gunu dogrudan sinav merkezine otobus gidiyor. trene guven olmaz. illa trenle geleceksen bir gun once gel. ya da onceki cevapta ki gibi asti’ye gel. oradan sinav merkezine gec.


  • helenart  (13.06.19 01:00:11) 
daha erken saatte gelecek bir otobüse bin. 1 saat daha fazla sürüyor altı üstü. üstelik aynı para. neden hızlı trenden başka alternatifin yok gibi düşünüyorsun ki? hızlı tren hızlı bile değil. ha üstelik ulaşımın kıt olduğu yht garında değil aşti gibi her yere rahatça ulaşabileceğin bir yerde iniyorsun.


  • acımasız gerçekler  (13.06.19 02:16:42 ~ 02:17:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.