[]

işten sonra en hızlı şekilde kendime nasıl gelebilirim

arkadaşlar merhaba,

haftanın beş günü çalışıyorum. haftalık ortalama 20 saat ama bu hafta ve gelecek hafta 25er saat çalışacağım.

iş yerinde ağır kutuları bir yerden alıp başka bir yere koyuyoruz. kutuları koyduğumuz aracı başka bir bölüme itiyoruz vs. ağır ve yorucu bir iş.

bu sırada da tez yetiştirmem lazım 3 ay sonraya. iş ise genelde tam öğle vakti başlayıp akşama doğru bitiyor. böyle olunca da sabah az bir vakit kalıyor ve eve geldikten sonra akşam vaktim var. işe gidip gelmek için 14 km bisiklet sürüyorum. bu da yorucu oluyor. eğer sabah okula uğrayıp işe gidersem de, git-gel 15-16 km'yi buluyor.

bu sebeplerden ötürü işten sonra fiziksel olarak çok yoruluyorum. iş hep sabah veya hep akşam olsa bir nebze belki daha iyi olurdu günün bana kalması açısından.

işte moladan dönüşte kutu kaldırmak falan çok zor oluyor. vücudumda kemiklerim ağrıyor ve hem bileğim acıyor hem de kutuları kavramaktan dolayı elim nasırlaşmaya başladı, onun da acısı var.

şimdi ben kendimi hızlıca nasıl dinlendirebilirim işten sonra ki; ders çalışabileyim. şimdiden teşekkürler.

 
Dinlendiremezsin. Ama doping etkisi yaratan kahve vb şeylerle enerjik olabilirsin. 3-4 saatte dinlenilse keşke.

Bileklerini korumak için decathlondan bilek bandı alabilirsin.
  • (s)AINT  (12.06.19 17:34:11) 
Ellerinizin nasırlanmasını engellemek için eldiven kullanabilirsiniz. Ayrıca akşamları krem sürmenizi tavsiye ederim. Yumuşatır, dinlendirir.

Onun dışında beslenmenize dikkat etmeniz gerek. Çeşitli beslenmeye çalışın. Unutmayın aç ayı oynamaz. Yemeden dinç olamazsınız.

Tüm bunlara ek olarak bol su ve kahve öneririm. Özellikle kahve çok iyi enerji verir. Termosunuz varsa doldurup götürün. Molalarda hüpletin. Tabi kahveden kastım nescafe 3ü 1 arada falan değil. Tercihen filtre kahve, yoksa tchibo gold vs. Ucuza denk getirebilirsiniz migrostan bazen kampanya oluyor.

Aklıma gelen bunlar.
  • iki teker asigi  (12.06.19 18:46:11) 
hayvan gıbı yuksek 3000-3500 kalorı alacaksın. kalorinin belli bir oranı 150*160gr vucut gelistirmeci gibi kaliteli proteinlerden olusacak. su alımını arttıracaksın susuzluk yorgunluk yapar ve dusunulenden cok daha kolay susuz kalırsın.

uykunu da duzene sokman lazım 8 saat kalıtelı uyku uyumazsan gene yorgun olursun.
  • orpheus  (12.06.19 19:31:17 ~ 19:32:39) 
protein ve bol su. biraz zaman alacak ama beslenmeyle çözebilirsin.


  • anx  (12.06.19 20:49:55) 
Senin ilacın vücut geliştirme takviyelerinde 1. Glutamin 2. kreatin. Günlük doğal protein alıp düzenli uyuyacaksin. Zma da kullanabilirsin. Netten araştır bu takviyeleri uzun uzun yazmaya üşendim.


  • Fritz-X  (12.06.19 21:36:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.