[]

Tez veya makaleye nasıl kod ekliyorsunuz?

Direkt copy paste öi yapılıyor acaba? Öyle yaptım ama çok çirkin göründü belki başka şekilde yapılıyordur, mühendislik vs okuyan varsa biliyordur belki.
 
Kullandiginiz ide'den ekran goruntusu alip imaj olarak ekleyin?


  • crown  (11.06.19 22:37:16) 
O şekilde de çok uzar sayfalarca kes yapıştır yapmak. Benim merak ettiğim stack over flow vs'deki gibi kodlar için ayrı text box veya ayrı bir şey ekleniyor mu?


  • pembe mezarlık  (11.06.19 23:20:54) 
O zaman biraz edit budut ile yapiliyor ama daha zahmetli olabilir, bir deneyip karar verirsiniz:

stackoverflow.com

edit: YouTube'da da yapilis videolari var
  • crown  (12.06.19 00:06:34 ~ 00:07:07) 
Ben yazı tipini programın yazı tipine benzetip siyah çerçeve içine almıştım, kötü durmamıştı. Hatta boyutunu da küçültmüştüm çok fazla alan kaplamamıştı. Hocalar falan da bir şey demedi.
Ama tabii tez yazımına aykırı olur mu bilemedim.

  • piranase  (12.06.19 00:16:10) 
ekran alıntısı eklenmez

www.planetb.ca burdan yap
  • avatar is back  (12.06.19 00:31:52) 
latex kullanıyorsan listings veya verbatim paketi işe yarar.


  • benaaymi  (12.06.19 01:59:37) 
Tablo içinde gözüme hoş görünen monospace bir font kullanarak yapıştırıyordum.


  • zombi  (12.06.19 08:30:17) 
Tezde veya makalede belirli bir format varsa yakın zamanlarda kabul almış bir tezde veya makalede nasıl eklendiğine bakın, ona benzetin. Makale için derginin sitesinde açıklama vardır büyük ihtimalle.


  • cosmicstring  (12.06.19 09:31:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.