[]

klimayı kapatmamak

süper zihnisinir bir soru geliyor: klimayı bir hafta boyunca hiç kapatmadan çalıştırırsak ne olur? sağlığımıza ya da cihaza zarar gelmesi söz konusu mudur?
 
saplık kısmı kısmet
cihaza etki etmemesi lazım
bütçeye etki olacaktır.

bu arada, bir hafta boyunca sürekli çalışmayacak tabi değil mi? belli süre çalışıp ortam ısısı düşünce duracaktır. yoksa çok sıcak bir yerde sürekli çalışacaksa kuvvetle mutemel bozulur.
  • kisa  (11.06.19 13:51:33) 
Bahsettiğiniz inverter klima ise 23 dereceye ayarlayıp arkamıza yaslanıyoruz, bir şey olmaz, ortam soğuyunca duracak, harıl harıl çalışmayacak böylece.


  • Beherit  (11.06.19 13:56:19) 
@kisa cevap için teşekkürler, ortam ısısı sabitlenince sanırım üflemeyi bırakıyor dikkat etmedim. ben cihazı açıp bir hafta boyunca hiç kapatmamanın bir zararı olur mu onu öğrenmek istemiştim.


  • evde liyakat kalmamis  (11.06.19 13:56:56) 
yaz boyu kapanmiyor bizim inverter klimalar, sadece temizlik veya sehir disi gezilerinde kapatiliyor. Zaten asil yuku / elektrigi ilk sogutmada harcar, dolayisi ile konforlu bir sicakliga ayarlayip unutmak cok daha tasarruflu olacaktir. Tecrube ile sabit.


  • point me at the sky  (11.06.19 14:03:49) 
@evde liyakat kalmamis sorun olmaz :) ben ekstrem koşul için söylemiştim. normal kullanım için endişeniz olmasın.


  • kisa  (11.06.19 14:09:30) 
demek ki klimaya da kombi gibi muamele etmek lazım. klima yok bende ama kombiyi hiç kapatmam kış boyunca.


  • sutlu nescafe  (11.06.19 14:16:50) 
bilgi işlem sistem odalarında klima kapatılmadan çalışır. 7/24 yaz-kış bir şey olmaz. arada filtreleri temizlemek gerekiyor. tabi elektrik masrafını bilemeyeceğim :)


  • helenart  (11.06.19 14:56:22) 
Ortamlarda bulunan klimaların eğer hijyeni ve temizliği iyi yapılmazsa, “lejyonella” adı verilen bir bakteri üremektedir. Akarsu, nehir, göl, sauna, hamam, jakuzi, fıskiye, havuz, duş başlığı gibi sulu ve nemli ortamlarda ya da klimalarda üreyen bu bakteri, solunum yoluyla bulaşmaktadır. Aslında her gün karşılaşılan bu bakteri, bağışıklık sistemi güçlü olmayan kişilerde, ilk olarak üst solunum yolu hastalığı olarak kendini gösterir, tedavi edilmediğinde de akciğere yerleşerek zatürreye sebep olabilir. Bu durum, kişiyi komaya kadar götürebilecek bir sürece yol açabilir.


  • jamswety  (11.06.19 18:00:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.