[]

Flex Kablo Bulmaca

Sevgili Ahali,

Şimdi Neato marka bir akıllı süpürgemiz var. Evin içinde mutlu mesut gezerken bi anda çalışmamaya başladı. Daha doğrusu çalışıyor ama otomatik çalışmıyordu. Neyse forumlardan foruma gezerken lidar başlığında sorun olabileceğine dair şeyler okudum. Genel kanı lidar'a bağlı o-ring'in kopmuş olma ihtimaliydi. Bende buna bakayım diye aleti açtım.

O-ring yerinde duruyor, fakat ana karttan lidar'a bağlı karta giden flex kablonun bir kısmında yanma var. Aşağıya resimleri bırakıyorum. Yanan kısımda boşa çıkan metal kablo bile var. Bence sorun bu kablonun yanması. Değiştireyim diyorum. 10 pin'li bir flex kablo. Ama bir sosyal bilimci olarka teknik bilgim tam bu noktada bitiyor. Bu yüzden anlayanlardan bir el atmalarını rica ediyorum. Bu flex kabloların çeşiti var mıdır? ikame ürün alırken neye dikkat etmem lazım. Şunu al bunu al yada şuna dikkat et dediğiniz bişi var mı?

Sevgiler

Resimler:


eksiup.com
eksiup.com
eksiup.com
eksiup.com

 
10 pinden fazlasını saydım ama emin misin ?


  • kimlanbu  (11.06.19 11:58:00) 
ffc kablo diye aratırsan bulabilirsin, pin sayısından ve pin aralığından emin olmadan sipariş verme.

edit : 20 pin kablo fotoğraftaki, eğer ürün boyu yeterliyse direkt olarak şunu alabilirsin :

www.elektrovadi.com
  • kimlanbu  (11.06.19 11:58:56 ~ 12:00:22) 
Evet kafa gitmiş bende 20 pin haklısınız. bir bakayım ürüne sanırım yeter gibi duruyor bu. teşekkürler


  • ManikD  (11.06.19 12:03:10) 
şimdi baktım ölçü yetmeyecek gibi duruyor, 250mm civarı anca yeter çünkü başta başlayıp aletin sonunda bitiyor yol. Başka site önerisi olan varsa sevinirim.


  • ManikD  (11.06.19 12:10:02) 
İstanbuldaysanız,karaköyde selanik pasajında flex kablo satan yerler var.Eskiyi söküp götürürseniz,daha garantili alışveriş olur.


  • arenas  (11.06.19 14:52:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.