[]

Saygısız insanların acı çekerek ölmelerini istiyorum

yemin ediyorum empati yapmayan, saygısız aşağılık komşulardan, kendileri kafa dinleyecek diye terbiye görmemiş çocuklarını birer it gibi sokağa salıp saatlerce ilgilenmeyen, onlara etrafa zarar vermemeyi insanları rahatsız etmemeyi değil de küfürü ve saygısızlığı öğreten sözde anne babalardan, toplum içerisinde nasıl yaşanır en ufak fikri olmayan, bundan rahatsız da olmayan, saygısız, ahlaksız, aşağılık orospu çocuklarından nefret nefret nefret ediyorum. evimde gram huzurum kalmadı. gecenin 2-3'ünde balkonda bağırarak kahkahalar atan bu insanların inanılmaz acılar çekmesini istiyorum öyle böyle değil.

kendinden başka kimseyi takmayan bu orospu çocuklarının ülkenin hemen her yerinde karşıma çıkıyor olmasına tahammül edemiyorum, boğuluyorum nefes alamıyorum, tüm insanlıktan, yaşadığım toplumdan iğreniyorum artık.

lan ben aşağı kata ses gitmesin diye tüm gün altı süngerli terlik aradım sokak sokak. gece belirli saatten sonra ampul anahtarlarına bile yavaş basarken, tek aradığım bir parça saygı ve huzurken ben neden bulamıyorum bunu? kafayı yiyeceğim. kaçacak hiçbir yeri olmayan bir kapana kısılmış gibiyim. akılımı oynatacağım. ne yapayım ben?

 
Birkaç kere uyarı yap ( ama sinirli olarak değil de, evde hasta var, uyuyamıyor, lütfen vs diyerek)

Normal insanlarda işe yarar da baktın olmuyor, taşın kardeş bu kadar sinir oluyorsan..
 • lambada  (10.06.19 19:18:55) 
Ben de öyle istiyorum. Umarım ölürler ama duruma dayanamayıp ben de ölebilirim. Hiçbir şey yapamazsın lukascığım. Bunlarla yaşamayı öğreneceğiz


 • Mossy  (10.06.19 19:25:52) 
Aynı durumdayım, aynı şeyleri düşünüyorum. Ama bunlar her yerde, acı çeken de bunlar olmuyor bizim gibiler oluyor. Çoğaldıkça da çoğalıyorlar. Yapacak bir şey yok :(
Umarım (ölmezler ama) acı çekerler. O bağıranların ses telleri kopsun. Sokakta düğün yapanlar da acayip mutsuz olsun, birbirlerini aldatsın, şiddetli geçimsizlikleri olsun, kısa zamanda boşansınlar hatta boşanmasınlar ömür boyu mutsuz olsunlar.

 • pati  (10.06.19 20:06:56) 
Balkondan ses diğer odalardakine göre daha fazla duyuluyor, insanlar genelde farkında olmuyor. Binaların yalıtımları zaten yetersiz. Rahatsızlığınızı komşularınıza söylemek yerine yönetime söyleyebilirsiniz. Böylelikle karşı karşıya da gelmemiş olursunuz. Bu başlığın gönül işlerinde açılmış olması da enteresan olmuş :)


 • ex animo  (10.06.19 20:18:16 ~ 20:23:43) 
Valla sadece kendi kendine eziyet ediyorsun bu şekilde. Çok şikayetçiysen ya gidip uyaracaksın ya da olmadı polisi falan arayacaksın. Yani senin de uğraşman gerek.

Haa ben uğraşmak istemiyorum diyorsan da ya katlanacaksın ya da taşınacaksın başka çare yok.
 • j r r tolkien hayrani  (10.06.19 20:20:55 ~ 20:21:40) 
dün bizim burda saat ikide teneke çalarak geçtiler. kına gecesi kıza 8 çeşme gezdirilirmiş bu şekilde.


 • for day to break  (10.06.19 20:36:22) 
Ölmesinler, ölene dek sürünsünler!


 • '  (10.06.19 22:51:58) 
bir seri katil adayı ağlıyor gözleri yaşlı.


 • Fodera  (10.06.19 22:57:35) 
Ben bunların kasti yapıldığını düşünüyorum. Ben buradayım, herkes duysun falan gibi. Çevreye göz dağı vermek amaçlı falan.

Lazlar, kürtler ve zengin görgüsüz Türkler bu dediklerini sıkça yapanlar.
 • fake fakeoğlu  (10.06.19 22:59:03) 
Benzer şeyler yaşayan biri olarak seni anlıyorum.
Her yanım çocuklarla çevrili ve akşam saatlerini bırak (7 sonrası) 12'ye kadar hatta 12'den sonra bile çocuk gürültüsü işittiğim oluyor. Teşkilat oldular. Bir iki aile olsa neyse konuşursan da boku çıktı. Hiçbir gürültü yönetmeliğinin elle tutulur faydası yok. Gürültü konusunda yardım alamıyorum. Yaz mevsiminde cam açmaya ihtiyacım var ve bu hakkımı kullanamıyorum. 1. kattayım, giriş dairesi daha da kötü. Şimdi ablamlar taşınacak oraya ve ciddi kavgalar bizi bekliyor olabilir.

 • mewthree  (10.06.19 23:00:24) 
O gurultu icinde insan kendini yalıtılmis hissediyor o yuzden bunlari soylemeniz normal. Sokakta oynamanin neden bu kadar arzu edilir oldugu ve herkesin goklere cikardigi da tartisilmali. Cunku siz bunu istemiyorum deseniz sehir icinde kulturel bir suregenligi olan cocuklarin sokakta oyun oynama hakkini ihlal etmis olacaksiniz ve toplumsal kulturun ilahlastirdigi konulardan birine kutsalliga dokunmus olacaksiniz. Gece bile arabalarin icinden dairelere kadar gelen muzikler yan daireden gelen gurultulu konusmalar kahkahalar, kendi mutlulugundan baska bi seyi onemsemeyen insanlar bunlarla birlikte anilabilir. Bir de o toplumun yucelttigi sokakta oynama durumu eskiden sosyokültürel duzeyi yuksek aileler icin sokak cocuklugu olarak goruluyormus. Yani eskiye dair ne varsa ozlem ama bir yerin yapisina entegre olmaya calismak yok maalesef. Bir de karşı taraf için bakarsak cocuklar icin oyun alanları yok yakinlarda bazı büyük sehirlerde.


 • cilekesgargi  (10.06.19 23:46:31) 
Elimden gelse toplu taşımada çocuğunu koltuğa oturtup yaşlılar geldiğinde dahi kucağına almayanları, otobüste dizini öndeki koltuğun bel kısmına dayayanları, dediğiniz gibi çocukları yapıp yapıp lokanta vb. yerlerde salıp attıkları çığlıkları umursamayanları idam ederdim.

Örnekler çoğaltılabilir..
 • edaddy  (10.06.19 23:51:57) 
Ayni zamanda kulturel yapisi bunu kaldiran yerel icine donuk bir bolgeyse oraya mudahale edilemez. Hatta cocuklari başka yere tasiyacak bir oyun alani bile kulture mudahale olur. Sadece sehir yasaminda saygi beklemek dogal hakkiniz. Ama colugunu cocugunu disari atip ilgilenmeyen insanlara bu yaslarindan sonra laf anlatamazsiniz.


 • cilekesgargi  (10.06.19 23:53:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.