Ket. Diyet, doğru mu anlamişim

Arkadaslar 100 gr tavuk gogsu 23 gr. Protein yaziyor. Diyetkolikte.
Ben 60 gr. Protein alacaksam bunun 46 gramini tamamlamak icin 200 gr mi tavuk yemem gerekiyor? Cok degil mi ya.

Dogru. Hepsini tavuktan almak zorunda degilsin. Ton baligi, kofte, yumurta ...

  • tunaktunaktun  (10.06.19 06:49:43)
Doğru anlamışsın.

Ayrıca proteini çeşitlendirmen de güzel olacaktır. Hepsini tek gıdadan ve tek öğünde değil de daha dengeli dağıtılmış şekilde almalı.
  • reyals  (10.06.19 08:15:48)
reyals +1 tek öğünde o kadar protein alamazsınız. antremandan 1.5 saat önce bir öğün tavuk antremandan hemen sonra bir öğün tavuk yiyebilirsiniz. geri kalan protein ihtiyacınızı diğer öğünlere yayabilirsiniz.

  • kitik  (10.06.19 09:41:09)
Tek öğünde o kadar protein alabilirsin.

“Bir öğünde alınan yaklaşık 60 gramlık proteinin tamamı sindirilebilir ve emilebilir. Yoğun olarak egzersiz yapıyor yada öğün sayınız az ise öğün başına maksimum 60 gram protein tüketebilirsiniz.”

Kaynak: www.google.com.tr

“Here’s the TL;DR version of this article:
Don’t worry about how much protein your body can absorb in a given meal, because there’s no evidence to show that there is such a maximum, and plenty of evidence to support the fact that your body can absorb whatever nutrients you give to it.
The biggest difference between large and small portions effectively comes down to how long it takes to digest the meal, and that’s it.
So you can safely file away this fear of eating too much protein in a single meal, and get back to the fundamentals of training and nutrition that actually matter to get results.“

Kaynak: caliberstrong.com

Nasıl yiyebiliyosan öyle ye kardeşim. Ben 90-30-30 yapmayan çalışıyorum genelde. Herkesin hayat düzeni, imkanları farklı. İster böl, istersen tek seferde ye. Önemli olan: yapmak.
  • (s)AINT  (10.06.19 15:47:16)
et ürünlerinin pişirilince ortalama %20 fire verdiğini de hesaba katarsan 200 gram tavuk göğsünün daha da rahat yenebileceğini anlarsın.

  • candanag  (10.06.19 15:58:24)
Konuyla ilgili savaş cebeci’nin videosu: youtu.be

1 öğünle 2-3-6-9 öğün protein tüketenler arasında azot dengesi farkının bulunmadığı belirlenmiş.
  • (s)AINT  (10.06.19 18:44:29)