[]

Excel yetmiyor.

O kadar karışık değil aslında ama Excel ile işin içinden çıkamadım.

Müşterilerin oda numaraları, hangi tarihlerde, yıl boyunca kaçar kez, kimle hangi saatte giriş yaptığı, ne kadar harcama yaptığı, transfer vs masraflarını takip etmek istiyorum lakin işin içinden çıkamadım.

Database temelli bir şey lazım. tek başıma kullanıcam, online/cloud olmasına gerek yok.

napim? vlookup'lar, pivot table'lar yetmiyor.

 
Tek kullanıcı ise Excel de iş görür ancak her sayfayı database mantığında tanımlaman gerekir.

Aslen Access ile olur o iş.
  • cakabo  (10.06.19 06:37:55) 
excel çok bilmiyorum ama düşey ara, indisle sorgu yapsan olmaz mı


  • wishmaythşngs  (10.06.19 06:55:07) 
@wishmaythşngs Vlookup dediğim o işte, işimi görmüyor.

Access'in google karşılığı yok mu? ya da ücretsiz bi şeysi.

Aslında Google Data Studio kurcaladım, sanki zorlarsam buradan istediğimi alırım gibi. Elimdekileri SQL falan bi database'e doğru ilişkilendirilmiş şekilde girsem olur gibime geliyor.

Var mı anlayan acaba?
  • jadle  (10.06.19 07:27:20) 
bilgisayarınıza mysql, sqlite ya da postgresql kurabilirsiniz. ama datanın düzgün bir şekilde aktarılması gerekiyor. tabi dataları düzgün bir şekilde çıktı almak için sql diline de hakim olmanız gerekiyor. eğer düşünürseniz uygun fiyatlı işinizi görecek bir web uygulaması yapabiliriz.


  • undertaker  (10.06.19 09:13:49) 
Biraz ileri seviyeye geçmek istersen Python.


  • bagcivan  (10.06.19 10:02:19) 
Aradığın şey net olarak access. Ayrıca uygun tablo dizaynını yaparak excel'de de makro ile görsel arayüz tasarlayıp gene güzel işler çıkarabilirsin.

Excel,access istersen tasarlayabilirim. Direkt program olarak yaz dersen c# ile kodlayabilirim. Eğer istersen bütçeyi özel mesajla gönderebilirsin.
  • kimlanbu  (10.06.19 10:28:29) 
Özel mesaj bıraktım konuyla ilgili.


  • norek  (10.06.19 10:36:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.