[]

Saçma olur yapma / Ne kaybedersin yap

erkek arkadaşım şehir dışından bir iş teklifi aldı. ertesi gün olumlu/olumsuz dönüş yapması gerekiyordu. aynı gün akşam maalesef annesi aile içi şiddete maruz kaldı. evde nasıl bir kaos ortamı yarattığını tahmin edebilirsiniz. öyle bir durumda evden ayrılma kararı alamayacağını düşündüğü için firmayı arayıp biraz zaman tanımalarını istedi ama İK yetkilisi gün içinde kararını bildirmesi gerektiğini söylediği için işi kabul edemedi. tekrar böyle bir şey yaşanmaması için annesinin yanında olması gerektiğini düşünüyordu. ama birkaç gün sonra çok pişman oldu (anne babası barıştı) ve firmayı geri arayıp hala alım yapmadılarsa işi kabul etmek istediğini söyledi. İK yetkilisi neden başta reddetiğini sorunca özel bir ailevi sebep yüzünden demiş. Özel sebebin ne olduğunu sormuşlar ama utandığı için açıklamamış, yalan da söylemek istememiş. henüz başka birini almadıkları halde, bizde güvensizlik yarattın diyip reddettiler. bütün bayram tatilini pişmanlık içinde geçirdi, hala çok kötü hissediyor.

bir yanım diyor ki sen ara söyle, o utanmış söyleyememiş ama kariyeri için büyük bir fırsatı kaçırmasın. diğer yanım diyor ki arayıp ne diyeceksin "ben x'in sevgilisiyim, şu yüzden kabul edemedi lütfen işe alın". iş hayatında hiç karşılaşılmış bir durum değildir, çok saçma olur. ama sonra daha ne kaybederiz ki diyorum. kendisinin arayıp bunu söyleme ihtimali yok, o yüzden bu ikileme düştüm. siz böyle bir durumla karşılaşsanız ne yapardınız? kendinizi hem benim yerime, hem de İK'cı yerine koyup cevap verirseniz çok memnun olurum.
şimdiden teşekkürler.

 
Mantıksız.


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (10.06.19 00:12:45) 
Bir şey yapmayın.
Erkek arkadaşınız bu durumun ik tarafından bilinmesini istememiş, hiç araya girmeyin.

  • pike  (10.06.19 00:14:20) 
yapma kesinlikle.
ben ik cı olsam "adam kendisini ifade edemiyor bak sevgilisi aradı." diyebilirim. ya da "kesin adam pişman oldu, daha önemli bir işi vardı, en sorunca bir şey uyduramadı şimdi sevgilisini sacdı" diye düşünürüm.
sevgilin adına konuşacak olursam, hem güven kırıcı bir şey, hem de onun gururunu zedeleyici.

elde tutulur tek yanı yok.
  • mojiziku  (10.06.19 00:17:49) 
duruma yorumum: keşke İK yetkilisine ilk sorduğunda söyleseydi. "ailevi sebepler" sık kullanılan bir bahanedir çünkü. güvensizlik yaratması doğal. -dedem öldü, amcam hastalandı, hastanedeydim - gibi yalanlar daha çok işe yarayabilirdi.

cevap:siz sakın bir şey yapmayın.

tavsiye:işi hala çok istiyorsanız İK yetkilisine değil de bölüm müdürüne/yetkilisine durumu izah etmek tek seçenek gibi geliyor.
  • ilkot  (10.06.19 00:17:52) 
Yapma


  • Kahir ekseriyet  (10.06.19 00:18:52) 
Sen karışma


  • (s)AINT  (10.06.19 00:21:59) 
gururu incinir yapma


  • selam  (10.06.19 02:21:31) 
Yapma. Onun takılıp kötü hissetmesi normal. Sizin bu süreçte yapabileceğiniz en iyi şey önüne bakması için gereken motivasyonu ve güveni ona sağlamaya çalışmak olur.


  • new day new life  (10.06.19 02:29:43) 
Müdahale etme, sevgilinin yapması gereken, ilk aradığında ailevi sebepler nedeniyle su anda düşünemediğini soyleyeip bir iki gün ekstra süre istemekti. Olan olmuş,


  • crucio  (10.06.19 08:01:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.