Amsterdam'da yasayanlar

nerede kaliyorsunuz?

isyerim amstel-station'da. toplu ulasimla max 30-40dk capta nerede kalmami oneririsiniz ek soru olarak.

yalnız yaşamak istiyorsan şehir tek kişi için bütçeyi zorluyor. o yüzden Ams Zuid ve Ijsburg da yaşayan arkadaşlarım var. tramvayla kolayca erişebiliyorlar. ev paylaşacağım dersen merkezi yerlerde kalmak mümkün.

30-40 dk radiusta aslında leiden a kadar gidersin. ama gerek yok.

amstelveen var, yakın ama fiyatları a'dam dan pahalı. çünkü şehre yakın ve sessiz bi mahalle.
  • sttc  (10.06.19 00:08:09)
Parana gore degisir, oda kiralayan arkadas vardi yakin zamanda cikti odadan. Ev bulana kadar kalmak istersen 6 aylik oda kira icin bana mesaj atabilirsin. Arkadasin kaldigi yer Diemen yakinlarindaydi oda kira yanlis hatirlamiyorsam 700-750 arasiydi. Oda paylasim icin pahali ama kisa donemde sorunsuz kiraladi cocuk ev sahibi de duzgun tip. Eve temizlikci filan gonderiyor ve her sey dahil.

Eger tek kalacagim sakin yer olsun fiyati ucuz olsun dersen Almere hoofdoorp is yapar yaklasik ulasim suren 40-50 dk civari olur. Ulasim sureleri icin 9292 ye bak

Kiralik ev icin funda.nl i dene
Oda paylasimi icin pararius a bak.

Cok fazla scammer var dikkat et. Onden para isteyenler olur formu doldur derler evi gostermem icin ingiltereden gelecegim kapora yatir derler hic cevap bile verme.

Bizim icin cok lanet bir deneyimdi, sansin acik olsun, eger sorun filan olursa da yesillendir cekinmeden.

Ek bilgi, ev kiralarken servis ucreti istiyor emlakcilar, normalde illegal bu ama eger ben vermem dersen senden baskasina kiraliyor pislikler. Ben hic almadim ama parayi onden versen dahi geri isteyebiliyorsun, tabi sen bunlarin parayi ellerinden alirsan onlar da kaporayi geri yatirirken canini acitiyor.

Pazarlik yapmak faydali, esim kiralik ev buldugunda benim o kadar param yok butcemi duzgun tutmam icin kaporayi 3000-1000 , emlakci parasini da 2000-1000 olarak verebilirim demisti onayladi tipler.

Evlerin isigi perdesi laminanti olmayabiliyor, bunlari hep senin halletmen gerekebilir, hazirlikli ol
  • nekibula  (10.06.19 00:26:07 ~ 00:31:13)
Merhaba,
Amsterdam'da ev bulmak is bulmaktan cok cok daha zor. Oncelikle o konuda biraz sabirli ve sansli olmalisiniz.

Soylediginiz surede/mesafede pek cok yer var da beklentiniz nedir? Tek misiniz, aile misiniz, butceniz nedir, ev kiralamk mi istiyorsunuz yoksa oda mi? Butun bu parametrelere gore sorunun cevabi degisir.
  • whisky  (11.06.19 12:50:13)