[]

Bademcik ameliyatından sonra ne yenir?

Nişanlım yarın ameliyat olacak, 2 hafta falan sıvı/püre ile beslenmesi lazımmış.
Benim aklıma gelenler çok kısıtlı; çorba (tanesiz), pattis püresi, cici bebe, muzlu süt vs.

Ama 2 hafta boyunca sadece bunların yenmesi bana üzücü geldi. :D
Bana yemek önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

 
arkadaşımın kardeşi bademcik ameliyatı olduğu zaman, doktor bol bol dondurma vs soğuk şeyler yemesini söylemişti. gidip maraş dondurması, büfelerin yaptığı atom tarzı içecekler alıyorduk.


  • MtKrt  (09.06.19 17:54:29) 
Bizzat ameliyatı olmuş biri olarak bol bol dondurma ve meyve suyu diyorum. Kolay kolay yemek yiyemeyecek.


  • sytemofadownmanyagi  (09.06.19 18:12:31) 
Ensure denilen besleyici içecekler var eczanelerde satılıyor. O tarz şeylere de yönelebilirsiniz.


  • 1a2b3c4d  (09.06.19 19:04:55) 
Yeterince sulandırıp blender'dan geçirirseniz musakka bile çorba gibi içilebilir sonuçta. O açıdan düşünmek lazım.


  • inawen  (09.06.19 19:37:23) 
yoğurda abanın


  • neverlose  (09.06.19 19:45:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.